Haberler

YUNAK, TUZLUKÇU VE DERBENT İÇİN KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 02 Kasım 2014
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Bölge’de Girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve yeni girişimlerin desteklenmesi amacına yönelik olarak KOSGEB ile işbirliği yapılarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” protokolü imzalanmıştır. Bu sayede, Bölge’ye yeni girişimcilerin kazandırılmasının yanı sıra girişimci olmayı düşünen ancak bu konuda destek gereksinimi duyan potansiyel girişimcilere de imkân sunulması düşünülmüştür. Girişimci adaylarının sadece maddi açından değil, eğitim noktasında da destekleniyor olması da programın önemli yanlarından birisi olmuştur. Ayrıca, yeni işletmelerin varlığı istihdam ve katma değer noktalarında da Bölge ekonomisi için önem taşımaktadır.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı, Derbent Belediyesi Derbent Eğitim ve Kalkınma Derneği, Yunak Belediyesi ve Tuzlukçu Belediyesi işbirliği ile 2014 yılı içerisinde YUNAK ve DERBENT ilçelerini kapsayacak şekilde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenleyecektir. Yunak grubuna, Tuzlukçu İlçemiz de dâhil olacaktır.
 
 DERBENT Grubu için; başvurular, 19 Kasım – 03 Aralık tarihleri arasında Mevlana Kalkınma Ajansı'nda ve Derbent Belediyesi’nde kabul edilecektir.
 
YUNAK Grubu için; başvurular Yunak’ta düzenlenecek eğitim için 19 Kasım – 16 Aralık tarihleri arasında Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, Yunak Belediyesi’nde ve Tuzlukçu Belediyesi’nde kabul edilecektir. Eğitimler Yunak’ta gerçekleştirilecek olup mülakatta başarılı bulunan ve Tuzlukçu’da ikamet eden vatandaşlar için eğitim günlerinde Yunak’a ulaşım imkânı sağlanacaktır.
 
Başvuru yapmak isteyenlerin başvuru esnasında T.C. Kimlik numarası gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmaları ve  ilgili belediyelerden veya Ajansımızdan temin edebilecekleri iki adet formu doldurmaları gerekmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 

Galeri