Haberler

ENDÜSTRİYEL SİMBİYOZ PANELİ YAPILDI

MENU
Okunma : 1,1b Tarih : 16 Ekim 2014
 
16 Ekim 2014 Perşembe günü, Mevlana Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası ve Konya Ticaret Borsası işbirliğinde Konya Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Endüstriyel Simbiyoz Paneli gerçekleştirildi.
 
Panele Konya Valisi Muammer Erol, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman , kamu kurum ve STK temsilcileri, sanayiciler, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.
 
Panelin açılış konuşmasını yapan  Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü; Dünyanın artık büyük bir endüstriyel alan haline getirildiğini belirterek, bu süreçleri işletmelerde kullanmak gerektiğini söyledi.
 
 MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ilk otorumda, ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göksel Demirer, TTGV Çevre Projeleri Koordinatörü Ferda Ulutaş ve TTGV Uzmanı Merve Böğürcü Endüstriyel Simbiyoz kavramını, dünya genelinde bu uygulama ile ilgili yapılan çalışmaları ve İskenderun Körfezi’nde uygulanan Endüstriyel Simbiyoz proje örneklerini katılımcılarla paylaştılar. 
 
İkinci oturumda ise Nur Kireç San. Tic. Paz. Ltd. Şti. Üretim Müdürü Ömer Özer, Konya Şeker İş Birimi Koordinatörü Vural Akyazan ve Konya Şeker A.Ş. Proje ve Yeni Yatırımlar Koordinatörü Ali TUNCEL firmalarında uygulamaya koydukları Endüstriyel Simbiyoz uygulamalarını ve bu uygulamanın işletmelerine kattığı ekonomik kazanımları dile getirdiler.
 
Panel soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Galeri