Haberler

EMİRGAZİ, EREĞLİ, HALKAPINAR VE KARAPINAR DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

MENU
Okunma : 980 Tarih : 07 Ekim 2014

Mevlana Kalkınma Ajansı Bölge’de Girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve yeni girişimlerin desteklenmesi amacına yönelik olarak KOSGEB ile işbirliği yapılarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” protokolü imzalanmıştır. Bu sayede, Bölge’ye yeni girişimcilerin kazandırılmasının yanı sıra girişimci olmayı düşünen ancak bu konuda destek gereksinimi duyan potansiyel girişimcilere de imkân sunulması düşünülmüştür. Girişimci adaylarının sadece maddi açından değil, eğitim noktasında da destekleniyor olması da programın önemli yanlarından birisi olmuştur. Ayrıca, yeni işletmelerin varlığı istihdam ve katma değer noktalarında da Bölge ekonomisi için önem taşımaktadır.

Mevlana Kalkınma Ajansı, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Emirgazi Belediyesi, Halkapınar Belediyesi ve Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası işbiriliği ile 2014 yılı içerisinde EREĞLİ ve HALKAPINAR ilçelerini kapsayacak şekilde Ereğli'de ve KARAPINAR ve EMİRGAZİ ilçelerini kapsayacak şekilde Karapınar'da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenleyecektir.

Başvurular Ereğli 'de düzenlenecek eğitim için 17 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası'nda ve Halkapınar Belediyesi'nde kabul edilecektir. Eğitimler Ereğli'de gerçekleştirilecek olup mülakatta başarılı bulunan ve Halkapınar'da ikamet eden vatandaşlar için eğitim günlerinde Ereğli'ye ulaşım imkanı sağlanacaktır.
 
Karapınar'da düzenlenecek eğitim için ise başvurular, 17 Ekim - 17 Kasım tarihleri arasında Mevlana Kalkınma Ajansı'nda, Emirgazi Belediyesi'nde ve Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası'nda kabul edilecektir. Eğitimler Karapınar'da gerçekleştirilecek olup mülakatta başarılı bulunan ve Emirgazi'de ikamet eden vatandaşlar için eğitim günlerinde Karapınar'a ulaşım imkanı sağlanacaktır.

 

Başvuru yapmak isteyenlerin başvuru esnasında T.C. Kimlik numarası gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmaları ve  ilgili belediyelerden, ticaret ve sanayi odalarından veya ajanstan temin edebilecekleri iki adet formu doldurmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.