Haberler

HADİM VE TAŞKENT TE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ DÜZENLENECEKTİR.

MENU
Okunma : 777 Tarih : 01 Ekim 2014

Mevlana Kalkınma Ajansı Bölge’de Girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve yeni girişimlerin desteklenmesi amacına yönelik olarak KOSGEB ile işbirliği yapılarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” protokolü imzalanmıştır. Bu sayede, Bölge’ye yeni girişimcilerin kazandırılmasının yanı sıra girişimci olmayı düşünen ancak bu konuda destek gereksinimi duyan potansiyel girişimcilere de imkân sunulması düşünülmüştür. Girişimci adaylarının sadece maddi açından değil, eğitim noktasında da destekleniyor olması da programın önemli yanlarından birisi olmuştur. Ayrıca, yeni işletmelerin varlığı istihdam ve katma değer noktalarında da Bölge ekonomisi için önem taşımaktadır.

Mevlana Kalkınma Ajansı, Hadim Belediyesi ve Taşkent Belediyesi işbiriliği ile 2014 yılı içerisinde HADİM ve TAŞKENT ilçelerini kapsayacak şekilde Taşkent'te Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenleyecektir.

Başvurular Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, Taşkent Belediyesi'nde, Hadim Belediyesi'nde 2-22 Ekim tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvuru yapmak isteyenlerin başvuru esnasında T.C. Kimlik numarası gösteren bir belge ile belediyelerden veya ajanstan temin edebilecekleri iki adet formu doldurmaları gerekmektedir.