Haberler

CEZAYİR İŞ GEZİSİ PROGRAMI TAMAMLANDI

MENU
Okunma : 1,1b Tarih : 03 Haziran 2014
 
MEVKA ve MÜSİAD Konya Şubesi işbirliği ile 30 Mayıs-02 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenen “Cezayir İş Gezisi” tamamlandı. Programa MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek’in yanı sıra 9 işadamı da katıldı. MEVKA’yı temsilen ise Konya YDO Koordinatörü İsmail Ünver heyette yer aldı. Program boyunca, birçok noktada, Ticaret Müşaviri Hasan Aslan ve Ticaret Müşavir Yardımcısı Erhan Karakoç heyete eşlik ettiler. Program süresi boyunca birçok kurum ve kuruluş yetkilisi ile görüşüldü.
 
Programdın ilk gününde Université d’Alger “3” ve CAAID işbirliği ile düzenlenen “Yatırım ve Ticaret Forumu” gala yemeğine katılım sağlandı. Burada çeşitli kurum ve kuruluş yetkilileri ile tanışma gerçekleştirildi.
 
Programın ikinci günü ise aynı forum kapsamında Cezayir Üniversitesi’nde organize edilen toplantıya katılım sağlandı. Burada katılımcılara Konya YDO tarafından hazırlatılan “Investment Climate in Konya” isimli tanıtım filmi izletildi ve daha sonra çeşitli temaslar gerçekleştirildi. Daha sonra program kapsamında organize edilen öğle yemeğine katılım gerçekleştirildi. Burada da çeşitli temaslar sağlandı.
 
Aynı gün Cezayir’in en büyük fuarlarından birisi olan FIA Cezayir Uluslararası Fuarı ziyaret edildi. Burada firmalarla heyette yer alan işadamları görüşme fırsatı buldu. Ayrıca, Konya’dan bu fuara iştirak eden firmaların stantları da ziyaret edildi.
 
Programın 3. gününde Cezayir Ulusal Yatırım Ajansı olan ANDI isimli kuruluş ziyaret edildi. Burada Cezayir’de iş kurma, teşvik ve destekler konusunda bilgilendirme yapıldı.
 
Aynı gün Cezayir’in TOBB muadili olan CACI isimli kuruluş ziyaret edildi. Burada CACI Başkanı heyeti ağırladı. Dış İlişkiler Sorumlusunun da hazır bulunduğu toplantıda karşılıklı tanışma ve görüş alışverişi gerçekleştirildi. Toplantıda heyet adına MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Konya YDO Koordinatörü İsmail Ünver ve Ticaret Müşaviri Hasan Aslan, Cezayir ile ticaretin ve yatırımların geliştirilmesi hususunda görüşlerini dile getirdiler.
 
Buradaki programın ardından Türkiye Cezayir Büyükelçimiz Sayın Adnan Keçeci’nin davetlisi olarak Büyükelçilik rezidansında düzenlenen toplantıya katılım gerçekleştirildi. Toplantıda, Büyükelçilik 1.Müsteşarı Barbaros Tuna Erdem ve Konya heyetinin yanı sıra Cezayir’de faaliyet gösteren bazı iş dünyası kuruluşlarından da temsilciler yer aldı.
 
Programın son günü ise Cezayir’de bir otelde 100’den fazla katılımcının yer aldığı B2B toplantısı organize edildi. Yine bu otelde heyet adına MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek’in katıldığı ve ziyaretin amacı ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi.

Galeri