Haberler

İSTANBUL DA KONYALI İŞADAMLARIMIZLA BULUŞMA

MENU
Okunma : 961 Tarih : 17 Subat 2014
İstanbul Konyalılar Vakfı ve Konyalılar Derneği’nin Konya Valiliği ile işbirliği içinde organize ettiği “Geleneksel Konya Toplantıları”nın Şubat ayı buluşması İstanbul’da gerçekleştirildi.
 
Eski Bakanlardan Ali Talip Özdemir, İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Konyalı mülki idare amirleri, Kaymakamlar, KONSİAD Başkanı Abdullah Başçı, Başkan Yardımcısı Tahir Gönenç, çok sayıda dernek temsilcisi ve işadamının katıldığı toplantı yoğun ilgi gördü. Atiker A.Ş’nin sponsorluğunda yapılan toplantının oturum başkanlığını Prof. Dr. Adem Esen yaptı.
 
Açılışta konuşan Konyalılar Derneği Başkanı Kudret Fikirli, program organizasyonu nedeniyle Konya Valiliği, Atiker ve ilgilere teşekkür ederek; Konyalılar Vakfı ve Derneğinin birlikte güzel işler yaptıklarını ve Konya’nın tanıtımı için çalıştıklarını söyledi.
 
Konya Valisi Muammer Erol da, Konya ve çevre illerinin kalkınmasında kamunun rolü ve özel sektöre sağlanacak destekler ile yatırım stratejilerinin konuşulmasını sağlamak amacıyla böyle bir toplantının düzenlendiğini belirterek katkı sağlayanlara teşekkür etti.
 
MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, İstanbul’da bulunan Konyalı İşadamları’na, Konya’nın MEVKA’nın yapısı yanı sıra Konya Yatırım Destek Ofisi hizmetleri ve Konya yatırım ortamı hakkında kısa bilgi verildi.
 
Programda KOP Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ve TKDK İl Koordinatörü Huriye Karahan da sunum gerçekleştirdi.
 

Galeri