Haberler

FRANSA ÇALIŞMA ZİYARETİ TAMAMLANDI

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 20 Mart 2014
31 Mart-05 Nisan 2014 tarihleri arasında Strazburg, Mulhouse ve Paris olmak üzere gerçekleştirilen Fransa Çalışma Ziyareti tamamlandı.

Genel Sekreter Dr. Ahmet Akman, Konya YDO Koordinatörü İsmail Ünver, Karaman YDO Koordinatörü Turgut Yokuş ve Konya YDO Uzmanlarından Mücahit Yasir Kınalı ve Erdem Koçoğlu’nun yer aldığı MEVKA heyeti, program boyunca 20’den fazla görüşme gerçekleştirdi.

Çalışma ziyareti kapsamında
Strazburg’da;
Başkonsolos Muavini Can Mutluer makamında ziyaret edildi. ALSACE ENERGIVIE CLUSTER  isimli enerji kümesi ziyaret edilerek faaliyetleri hakkında bilgi alındı. Yatırım Destek faaliyeti sunan International Alsace ziyaret edildi, işbirlikleri hakkında görüşüldü. TÜMSİAD Strazburg Şubesi ziyaret edildi. Türk işadamlarına yönelik olarak Bölgemizdeki yatırım ortamı konusunda sunular gerçekleştirildi. CCI International (Strazburg Ticaret ve Sanayi Odası) Alsace Export departmanı ziyaret edildi, işbirlikleri hakkında görüşüldü.
 
Mulhouse’da;
TÜMSİAD Mulhouse Şubesi ziyaret edildi. Türk işadamlarına yönelik olarak Bölgemizdeki yatırım ortamı konusunda sunular gerçekleştirildi.
 
Paris’te;
OECD Daimi Temsilcisi Büyükelçimiz Mithat Rende ziyaret edildi. IEA International Energy Agency’da Baş Ekonomist Fatih Birol ve Enerji Analisti Timur Topalgökçeli ile OECD Daimi Temsilciliğimizde görüşüldü. Fransa’nın TOBB’u olarak nitelendirilen CCI France ziyaret edildi, işbirlikleri hakkında görüşüldü. Paris Ticaret Müşavirimiz Cem Topbaş ile görüşüldü.
 
TÜSİAD Paris Temsilcisi Serap Atan; OECD bünyesindeki Development Centre departmanı; OECD bünyesindeki Rural and Regional Programme Unit departmanı; OECD bünyesindeki Center for Entrepreneurship, SMEs and Local Development departmanı ve MEDEF International ziyaret edildi. OECD’de görev yapan Rauf Gönenç ile görüşüldü.
 
SER Yenilenebilir Enerji Derneği’nde, enerji sektöründe yer alan bazı firmaların katılımları ile gerçekleştirilen programda Bölgemizin bu sektördeki yatırım ortamı ve imkânları tanıtıldı.
 
Enerji sektöründe faaliyet gösteren RES isimli firma; Yatırım Destek ve Tanıtım faaliyeti gösteren Invest in Paris isimli kuruluş ve UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçimiz Hüseyin Avni Botsalı konutunda ziyaret edildi. 
 
TÜMSİAD Paris Şubesi ziyaret edildi. Türk işadamlarına yönelik olarak Bölgemizdeki yatırım ortamı konusunda sunular gerçekleştirildi. Türk ortaklı bir firma ziyaret edildi. Paris’te faaliyet göstermeyi planlayan MÜSİAD temsilcileri ile de görüşüldü.
 

Galeri