Haberler

2014 MALİ DESTEK PROGRAMLARI İPEKYOLU SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİNDE TANITILDI

MENU
Okunma : 1,1b Tarih : 04 Ocak 2014

Mevka 2014 Mali Destek Programları kapsamında İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneğinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Dernek binasında düzenlenen toplantıya yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci katıldı.

İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Tahir Şahin, Türkiye’de kalkınma ajanslarının önemine dikkat çekerek, bölgede proje üretenlerin desteklenmesinin son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Şahin, “Her bölgeye bir kalkınma planı verilirdi. Herkes kendi bölgesini, kendisi daha iyi bilir düşüncesiyle bölge ile ilgili planların yapılması bölgedeki kalkınma ajanslarına bırakıldı. Bu şekilde katılımcılıkta daha fazla sağlanmış oluyor” dedi.

MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine 2014 Mali Destek Programlarını tanıttı. Akman, “Ulusal alanda yapılan kalkınma planlarını kalkınma ajansları vasıtasıyla bir miktar daha çerçeve çizen daha üst bir bakış açısına terfi ettirdiler. Bölgelerle ilgili somut kararların alınması konusunda bölge planlarını kalkınma ajanslarına verdiler. Bölgenizi siz planlayın dediler. Bizde Konya-Karaman Bölgesini planlamaya çalışıyoruz” dedi.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci ise bölgesindeki yatırım alanlarını ve DAKA’nın planlarını anlattı. Demirci, “Van’a yatırım için her şey mevcut. Biz de bu noktada hibe programı gerçekleştirdik. Biz hibe limitlerimizi yüksek tuttuk 2 milyon TL’ye kadar hibe verebileceğiz. Bize hibe başvurusunda bulunan bir girişimci aynı zamanda teşvik belgesiyle projesini sunduğu zaman daha öncelikli olacak” dedi.

Toplantının sonunda İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Tahir Şahin, Akman ve Demirci’ye bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür etti

Galeri