Haberler

GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 04 Subat 2014
MEVKA- KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Konya Ticaret Odasında düzenlendi. Toplantıya KTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk ile MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman karma, kadınlar ve Üniversite Öğrencileri olmak üzere 3 grupta 276 kişinin eğitim almak için Ajansa başvurduğunu ve 69 kişinin sertifika almaya hak kazandığını belirterek “Sertifika almaya hak kazananların eğitim durumuna baktığımızda 44 kişinin liseden sonra eğitim hayatlarına devam ettiği görülüyor. Özellikle üniversite öğrencilerinin bir an önce hayata atılma isteklerini görmek ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve üretime dayalı bir ekonominin oluşturulması açısından son derece önemli ve mutluluk vericidir. Konular açısından bakıldığında ise, üretim odağı açısından çok önemli ve Konya’nın güçlü alanları olarak görülen döküm ve makine imalatı gibi sektörlerde faaliyet göstermeyi planlayan girişimci adayları ile karşı karşıyayız. Umuyorum ki Konya’nın hâlihazırdaki uzmanlık ve teknik bilgileri bu konuda yeni girişimcilerimizi yönlendirmeye yardımcı olacak ve ilimizin üretim ve yenilikçilik potansiyelini bir seviye daha yükseltmeye yardımcı olacaktır’’ diye konuştu.
 
Programda konuşma yapan Selçuk Öztürk, “Uygulamalı girişimcilik eğitimi kapsamında başvuru sonucunda mülakatlarda başarılı olan kursiyerler eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar. Başarılı olan kursiyerlerimizi kutluyor, tüm girişimci adaylarımızın şehrimiz için katma değer üretmelerini diliyorum. Ülkemizin belirlenen gelecek hedeflerine ulaşması tüm kurumların birlik ve beraberlik içerisinde üzerine düşen görevi yerine getirmeleriyle mümkün olacaktır. Bunun en güzel örneği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nde görülmektedir. Özel sektör - devlet işbirliği bu eğitim programında ortaya çıkmaktadır. Bu açıdan Oda olarak eğitim programına büyük önem vermekteyiz” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan girişimcilere sertifikaları verildi.
 

Galeri