Haberler

MEVKA-KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLE GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKA TÖRENİ

MENU
Okunma : 986 Tarih : 02 Subat 2014
2013 yılı Kasım ayı içerisinde Mevlana Kalkınma Ajansı Bölge’de Girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve yeni girişimlerin desteklenmesi amacına yönelik olarak KOSGEB ile işbirliği yapılarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” protokolü imzalanmıştır. Bu sayede, Bölge’ye yeni girişimcilerin kazandırılmasının yanı sıra girişimci olmayı düşünen ancak bu konuda destek gereksinimi duyan potansiyel girişimcilere de imkân sunulması düşünülmüştür. Girişimci adaylarının sadece maddi açından değil, eğitim noktasında da destekleniyor olması da programın önemli yanlarından birisi olmuştur. Ayrıca, yeni işletmelerin varlığı istihdam ve katma değer noktalarında da Bölge ekonomisi için önem taşımaktadır.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı, KOSGEB ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde Kasım ve Aralık ayları içerisinde Konya’da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmiştir. Eğitimlerin her biri 70 er saat sürmek üzere üçü Konya şehir merkezinde, biri Akşehir ve biri de Seydişehir’de olmak üzere toplam beş eğitim programı düzenlenmiştir.
 
Yapılan eğitimlerin ardından 10.02.2014 Pazartesi günü Konya Ticaret Odası Meclis salonunda katılımcılara sertifikaları verilecektir. Sertifika almaya hak kazanan adaylar, KOSGEB girişimcilik destekleri ile 30.000 TL ye varan hibe desteği ile 100.000 TL ye varan faizsiz kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir.