Haberler

AVRUPA İŞLETMELER AĞI HİZMETİNİZDE

MENU
Okunma : 774 Tarih : 28 Kasım 2013
Avrupa Komisyonu, KOBİ'lere daha kapsamlı hizmet sunmak amacıyla 2008 yılı itibariyle önceki yıllarda KOBİ'lere iş desteği sağlayan Avrupa Bilgi Merkezleri (EIC) ve Yenilikçilik Aktarım Merkezleri (IRC) faaliyetlerini tek çatı altında toplayarak Avrupa işletmeler Ağı'nı devreye sokmuştur.
 
2008 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren Avrupa İşletmeler Ağı KOBİ'leri Avrupa Birliği mevzuatı, politikaları, hibeleri, kredileri ve ihaleleri konusunda bilgilendirmek ve özellikle ticari işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla Avrupalı ve Türk firmaların arasında iletişim sağlamak, ikili görüşmeler, firma -kurum ve fuar ziyaretleri yapmak, ülke günleri ve ağırlıklı dış ticarete yönelik olmak kaydıyla destekleyici eğitimler, konferans-seminerler düzenlemektedir.
 
Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) ofisleri 2009 yılından itibaren de KOBİ'lere teknoloji transferi ve AR&GE çalışmaları alanında bilgi veren ve teknolojik altyapılarının geliştirilmesi yönünde faaliyet gösteren bir proje olarak KOBİ’lerin kendi arasındaki teknoloji transferi ve know-how paylaşımı yapmaları konusunda Avrupa Komisyonu’nun kapsamlı veri tabanı üzerinden destek vermektedir.
 
Avrupa İşletmeler Ağı, Avrupa Birliği'nin 28 üye ülkesi, aday ülkeler Türkiye ve Makedonya ile diğer ülkeler Arnavutluk, Ermenistan, Bosna Hersek, Şile, Çin, Mısır, Hindistan, İzlanda, İsrail, Japonya, Meksika, Moldova, Fas, Karadağ, Norveç, Rusya, Sırbistan, Güney Kore, İsviçre, Tunus, Ukrayna ve ABD olmak üzere toplam 53 ülkede, 600'e yakın ortak kuruluş ve 3000'e yakın deneyimli uzmanıyla KOBİ'lere hizmet vermektedir.
 
Avrupa İşletmeler Ağı KOBİ ve şirketlerin tüm bilgi ihtiyaçlarını karşılayan bir ‘tek durak‘(One-Stop-Shop) olma özelliğine sahiptir. Tek durak hizmeti, ‘yanlış kapı yok' politikasıyla beraber yürütülür: bir KOBİ herhangi bir yerden bağlantı noktasından ağa dahil olup destek alır, alamadığı durumda ise kendisine yardımcı olabilecek kurum ve ilgili hizmeti alabileceği organizasyona yönlendirme yapılır. 
 
İş sahipleri inovasyon, yeni pazarlara açılma, müşteri odaklı büyüme, pazar pozisyonlarının gelişimi gibi alanlarda en iyi uygulamayı paylaşmak, tanımlamak ve yaymak için teşvik edilirler. Sonuç olarak, Avrupa İşletmeler Ağı, KOBİ’lere gelişim ve bölgesel iş oluşturma açısından kendi potansiyellerini fark etmelerinde yardımcı olmaktadır.
 
İletişim için:
Telefon: 0090 332 251 06 70 / 150 dâhili
Mail: een@kso.org.tr
Adres: Konya Sanayi Odası