Haberler

2014 MALİ DESTEK PROGRAMLARI MÜSİAD KONYA ŞUBESİNDE TANITILDI

MENU
Okunma : 877 Tarih : 08 Ocak 2014
 
Mevlana Kalkınma Ajansı 2014 Mali Destek Programları Kapsamında Konya Müsiad toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
MEVKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Osman Fatih Yalçın'ın konuşmacı olarak katıldığı programa ilgi yoğun oldu.
 
 Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şubesi Cuma Toplantıları Komisyonu Başkanı Lokman Koyuncuoğlu, "Mevlana Kalkınma Ajansı, kuruluşundan bugüne Konya ve Karaman'da özellikle bölgemizin gelişimi ve sanayinin teknik yapısının güçlenmesi için önemli destekler sağladı. Ülkemizin kalkınma hamlesinde ajanslarımızın rolü ön plana çıkıyor. Bu noktada MEVKA 2014 mali destek programlarını açıkladı. Programın başlığının 'Bilgi ve Teknolojiye Odaklı Üretim Mali Destek Programı' olması dikkat çekici. Bunun şehrimizin üretimindeki kalite anlayışına yeni bir bakış açısı getireceğine inanıyorum" dedi.
 
Lokman Koyuncuoğlu'nun ardından MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman da kısa bir konuşma yaptı. Akman, "2009 yılından bugüne 5. çağrımıza çıkıyoruz. Bu zamana kadar destek için çıktığımız çağrıların toplamı 82 milyon . Bu yılki destek tutarımız 15 milyon desteklerimizin çarpan etkisini düşündüğümüzde toplamda 145 milyon oldu. Kalkınma Ajansı olarak bölgenin önde gelen sektörlerine destek olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
 
MEVKA'nın 2014-2023 bölge planı oluşturduğunu belirten MEVKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Osman Fatih Yalçın, "Planı hazırlarken ülkemizin 2023 planlı ekonomi vizyonu oluşturma hedefinde bölgemizin azami katkı sağlamasını amaç edindik. Bu noktada her ilçede en az altı toplantı yaptık. Vizyonumuza gerekli katkı ve katılımın sağlanması için azami dikkat gösterildi. Ortaya yüksek ve dengeli refah seviyesine erişmiş, uluslararası ekonomilerle bütünleşmiş, sevgi ve hoşgörü temelinde insanların çalışmak üretmek ve yaşamak için tercih ettikleri bir bölge olma sonucu çıktı. Biz Konya ve Karamanda daha rekabetçi işletmeler hedefliyoruz. Yatırım ortamını iyileştirmek, insana yatırım yapmak, bölge kırsalında yaşamın canlandırılmasına katkı sağlamak istiyoruz" Projeler için son başvuru tarihinin 20 Şubat 2014 olduğunu ifade eden Yalçın, "Projelerin değerlendirilmesinde bağımsız denetçi sistemini kullanıyoruz. Ajans ön incelemeden sonra tamamen devre dışı kalıyor. Alanında uzman olan proje uzmanlarımızın değerlendirmelerinden en az 65 puan alınması gerekiyor" şeklinde konuştu.
 
Programın sonunda MÜSİAD Konya Şubesi Cuma Toplantıları Komisyonu Başkanı Lokman Koyuncuoğlu ve MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek günün anısına MEVKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Osman Fatih Yalçın'a günün anısına hediye takdim etti.

Galeri