Haberler

ANADOLUJET-TÜRKİYE UÇUYOR BULUŞMALARI

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 15 Kasım 2013
Anadolu’daki aile şirketlerini ve KOBİ’leri Türkiye’nin 2023 vizyonuna hazırlayan, Anadolu Jet’in işbirliği olarak Mevlana Kalkınma Ajansı’nın da bulunduğu Türkiye Uçuyor Buluşmaları Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılımlarıyla 14 Kasım 2013 tarihinde Konya’da gerçekleştirildi.

2012 yılının son üç ayında üç farklı ilde pilot çalışmaları yapılan ve 2013 Ocak ayı itibariyle başlayan ve tüm Anadolu’ya yayılan bu ulusal projenin sıradaki ayağı Konya’da gerçekleştirildi.

Açılış konuşmaları ile başlayacak Türkiye Uçuyor Buluşmaları Konya Etkinliği’nin ilk bölümünde AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan bir açılış konuşması yaptı. Daha sonra, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tüm katılımcılara hitaben konuşmalarını gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında ‘Türkiye Nasıl Uçar?’ konulu bir panel de düzenlendi. Panel, Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu moderatörlüğünde gerçekleşti. Panele; güneş enerjisinden soğutma sisteminin mucidi, araştırmacı, girişimci Dr. Ahmet Lokurlu; genç girişimci, gençlerin Ömer Abi’si Ömer Ekinci; TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Dinçbal Kal ve Mevlana Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsmail Ünver katıldı.


 
 
 
 

Galeri