Haberler

WAIPA-PAIIIZ STUDY TOUR PROGRAMI

MENU
Okunma : 1,1b Tarih : 20 Eylul 2013
16-19 Eylül 2013 tarihleri arasında Polonya’da, WAIPA-PAIİIZ (Invest in Poland) işbirliği ile gerçekleştirilen Study Tour programına, Türkiye’den YDTA öncülüğündeki heyete, Konya YDO da Ajansımızı temsilen katılım sağladı. Program, Polonya’nın Varşova ve Gdansk şehirlerinde gerçekleştirildi.
 
Çeşitli konuların ele alındığı programda Polonya’da uygulanan teşvik sistemi, Özel Ekonomi Bölgeleri gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı. Programın ilk günü, PAIİIZ'in düzenlediği "BPO Sector-the fastest developing sector in Poland" programa da katılım gerçekleştirildi.
 
Programda, Pomerania Bölgesi Kalkınma Ajansı’nın “Invest in Pomerania” bölümü ve Gdansk Bilim ve Teknoloji Parkı da ziyaret edildi. Pomerania Özel Ekonomi Bölgesi hakkında bilgilendirme sunusu gerçekleştirildi. Diğer katılım sağlayan yatırım ajanslarının sunularını gerçekleştirdikleri programa katılım sağlandı. Ayrıca, Pomerania Bölgesi’nde yer alan ABD’li yatırımcı Weyerhaeuser firması ziyaret edildi.
 
“Study Tour” programı dışında, Varşova’nın da içinde yer aldığı Mazovia Bölgesi Kalkınma Ajansı olan ARMSA ziyaret edildi. Burada, Yatırımcı ve İhracatçı Servis Merkezi ziyaret edildi. Ayrıca, “Made in Mazovia” projesi hakkında bilgi alındı.
Ayrıca, bu ziyaret esnasında, Başbakanlık YDTA Kalkınma Ajansları İşbirliği Daire Başkanı Mustafa Rumeli ile birlikte, Varşova Büyükelçimiz Sayın Yusuf Ziya Özcan ve Varşova Ticaret Başmüşavirimiz Koray Akgüloğlu da makamlarında ziyaret edilerek çeşitli konularda bilgi paylaşımında bulunuldu.
 

Galeri