Haberler

MEVKA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLERLE BULUŞTU

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 18 Haziran 2013
Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje ve faaliyetlerin denetlenmesi sürecinde yer alan yeminli mali müşavirlerle bir araya gelinerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantı sonucunda;
 
1-Yeminli Mali Müşavirlik mevzuatı ile proje ve faaliyetlerin denetlenme usul ve esaslarının aynı çerçeve içerisinde yer alması gerektiği, bu kapsamda TÜRMOB tarafından belirlenen sözleşme örneğinin ve Ajans mevzuatının karşılaştırılması sonucunda somut önerilerin paylaşılmasına karar verildi.
 
2-YMM ler ile yararlanıcılar arasında yapılan sözleşmenin destek sözleşmelerinin bir parçası olmasına ve projeler kapsamındaki faaliyetlerin her bir aşamasının YMM tarafından süreç denetimine tabi tutulması gerektiğine karar verildi. Bu kapsamda ara raporlarında YMM denetimine alınması gerektiği vurgulandı.
 
3-Teknik ve mali incelemeler kapsamında karşılaşılan sorunlar dile getirildi. Somut öneriler tartışıldı. Ajans mevzuatına bakan yönü ile getirilen çözüm önerilerin mevzuatın geliştirilmesi çalışmalarına dahil edilmesi kararlaştırıldı.

Galeri