Haberler

KARAMAN TURİZMDE OTUZ İL ARASINDAN ÜÇÜNCÜ OLDU

MENU
Okunma : 1,6b Tarih : 12 Temmuz 2013
Avrupa Komisyonu'nun düzenlediği Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi'nin 2013 yılı Türkiye ulusal destinasyonunda, yapılan 30 başvuru sonucunda Karaman 3. Sırayı alarak finalistler arasında yer aldı.
 
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ve  bu seneki teması "Erişilebilir Turizm" olarak belirlenen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (European Destinations of Excellence) Projesinin 2013 yılı Türkiye ulusal destinasyon belirleme yarışmasına, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi tarafından hazırlanan ve Karaman’da diğer 8 ortak kurumun  desteği ile  başvuru yapılmıştır.
 
Karaman İl Kültür Turizm İl Müdürü Cengiz Orta Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Turgut Yokuş ve Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mustafa Tanyer tarafından hazırlanan proje ile Kültür Turizm Bakanlığı tarafından Ulusal ve uluslar arası alanda proje kapsamında ifade edilen çoğunluğu Taşkale de bulunan turistik destinasyonların tanıtımı yapılacaktır.