Haberler

MEVKA ANADOLU KÜLTÜRLERİ ve YEMEK FESTİVALİNDEYDİ

MENU
Okunma : 1,1b Tarih : 20 Mayıs 2013
16-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında Los Angeles'taki Orange County Fuar Alanında bu yıl 4. düzenlenen Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali’nde, MEVKA da stantlı katılım gerçekleştirdi. 4 gün süren Festival, 45.000’nin üzerinde kişi tarafından ziyaret edildi.
 
Türkiye'den kurum ve kuruluşlarını temsil amacıyla 500'ün üzerinde görevlinin iştirak ettiği, 55.000 m2'lik alana kurulmuş olan festivalde 2.500 m2’lik alanda Konya, Mevlana Müzesi ile temsil edildi. Sema gösterileri ise festival boyunca belirli aralıklarla düzenlendi.
 
Konya alanı içerisinde açılan stantla sanatçı ve ustalar; ebru, ney, tespih ve keçe ürünlerini de sergileme fırsatı buldular. Programa Konya Vali Yardımcısı Dr. Sefa Çetin, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Yünden ve Mevlana Müze Müdürü Yusuf Benli ve MEVKA personelinden Erdem Koçoğlu, İsmail Ünver, Osman Fatih Yalçın, Mihrican Dinç ve Çağatay Traş katılım sağladı.
 
Los Angeles ziyareti esnasında çeşitli temaslarda da bulunuldu. Los Angeles Ticaret Odası Başkanı Gary Toeben makamında ziyaret edildi. Los Angeles Ticaret Ataşemiz Murat Gören’in de bulunduğu ziyarette, Bölgemiz hakkında bilgiler paylaşıldı. Los Angeles Ticaret Ataşesi Murat Gören’e makam ziyaretinin ardından Santa Monica Küçük İşletmeleri Geliştirme Merkezi (Small Business Development Center) iş danışmanı Moises Cisneros tarafından merkezin yapısı, görev alanları ve verdiği hizmetler konusunda bir sunu gerçekleştirildi. Kalkınma Ajansının ve YDO’ların görevleri ve yürüttüğü faaliyetler konusunda bilgi paylaşımının yanı sıra karşılıklı görüş alışverişinde de bulunuldu.

Galeri