Haberler

MEVKA 2013 te VERİLECEK DESTEKLERİ TANITTI

MENU
Okunma : 886 Tarih : 24 Aralık 2012
Kurulduğu 2009 yılından bu yana Konya-Karaman bölgesinde verdiği desteklerle ön plana çıkan Mevlana Kalkınma Ajansı 2013 yılında vereceği 20 milyon TL lik destek için bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor. 2012 Mali Destek Bilgilendirme Toplantıları Bilgilendirme toplantıları kapsamında Konya Ticaret Odasında bölgenin rekabet gücünün artırılması ve turizme yönelik küçük ölçekli altyapı mali destek programları tanıtıldı.
 
     Tanıtım toplantısında açılış konuşması yapan Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman toplamda 20 milyon TL lik destek verileceğini altını çizdi. 14 milyon TL lik kısmını Kobilere yönelik olarak çıkıldığını belirten Akman bölgede öne çıkan sektörler itibariyle makine, otomotiv, savunma sanayi, tasarım teknolojileri ve yenilenebilir enerji alanındaki yararlanıcıların proje verebileceklerini, 6 milyon TL lik desteğin verileceği turizme yönelik küçük altyapı mali destek programlarında ise kar amacı gütmeyen belediye, özel idare vb yararlanıcıların proje verebileceğini belirtti.
    Toplantıda konuşma yapan Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk Konya’nın genel anlamda tarım ve sanayide güçlü olduğunu fakat hizmetler sektöründe kendi potansiyeline ulaşmamış bir şehir olarak göründüğünü belirterek Mevlana Kalkınma Ajansı’nın yaptığı çalışmalarla buna altyapı oluşturduğunu belirtti.
 
    Toplantıda ayrıntılı bir sunum yapan Mevlana Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi uzmanlarından O.Fatih Yalçın alternatif turizm noktasında Konya ve Karaman’da turistlerin konaklama sürelerinin artırılması gerektiğini belirtti.

 

Galeri