Haberler

MEVKA EMITT 2013'DE YERİNİ ALDI

MENU
Okunma : 959 Tarih : 28 Ocak 2013

 Mevlana Kalkınma Ajansı, alanında dünyanın önde gelen fuarlarından olan ve 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP'ta 17. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT)  Konya ve Karaman illerimizin Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile birlikte katılım gerçekleştirdi.

     67 ülke, yüzlerce turizm beldesi, 10 ülkenin Turizm Bakanı, 42 ülkenin Turizm Bakanlığı temsilcilerinin katılımıyla başlayan, Türkiye ve dünyadan rekor sayıda turizm profesyoneli, ziyaretçiyi ve bine yakın basın mensubunu ağırlayan 2013 EMITT Fuarı, uluslararası organizasyona renk katan standlara, ülke ve beldelere verilen geleneksel “EMITT Stand Ödülleri” ile sona erdi. 4.500 katılımcının birbirinden renkli stand düzeni ve etkinliği arasından 70 katılımcı EMITT Stand Ödülleri’nin sahibi oldu. Mevlana Kalkınma Ajansı standı ise “Sempati” ödülüne layık görüldü.

     Fuarda Konya ve Karaman illerimizin tanıtımı yapılmış, ulusal ve uluslararası katılımcıların katıldığı fuarda bölgenin temel kültürel, tarihi ve doğal güzellikleri anlatılmıştır. Ayrıca katılım sağlayan yabancı ülkelerin standları ziyaret edilerek, bölgemiz ve ajansımız hakkında bilgi verilmiştir. Konya ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerimiz ile Ajansımızın ortak çalışması ile standımız ziyaretçilerin beğenisini kazanmıştır. Standımızı ziyaret eden birçok konuğumuz gibi, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir BOZDAĞ, standımızı teşrifleri ile onurlandırmıştır. Ayrıca Karaman Eski Valisi  Sayın Süleyman Kahraman da standımızı ziyaret etti.

 

Galeri