Haberler

KIRSAL KALKINMA ÇALIŞTAYI YAPILDI

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 01 Mayıs 2014
Beyşehir’de Kırsal Kalkınmada tecrübe ve bilgi paylaşımı konulu çalıştay düzenlendi. Selçuk Üniversitesi Anamas Konukevi’nde düzenlenen çalıştaya Konya Valisi Muammer Erol, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman, Meram ve Selçuklu Kaymakamları ile birlikte kırsal, dağlık alanlarda yerleşim merkezleri bulunan 17 ilçenin kaymakamları katıldı.
 
Toplantıda, Konya ilindeki dağlık bölgelerin kalkınmasında tarımın rolü, dağlık alandaki tarımın önündeki engeller, sorunlarının çözümüne yönelik öneriler, bölge içerisindeki iyi uygulamaların bölgeye yaygınlaştırılması ile bölgede tarımsal kalkınma sürecinin hızlandırılması gibi konularda bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Konya Valisi Muammer Erol ‘’Özel İdarenin şu anda yürüttüğü işleri, yatırım koordinasyon birimi tamamlayıncaya kadar üstlenip götürecek. Dolayısıyla 30 Mart’tan sonraki sürecin netleştirilmesi ve KOP, MEVKA ve tarımsal kalkınma ile ilgili faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların önümüzdeki dönem içerisinde neyi nasıl yapacakları ile ilgili ortak bir istişare ile bir yol haritası belirlemeleri bu toplantıyı yapma ihtiyacını ortaya çıkardı’’ dedi.
 
Konuşmanın ardından,KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ve Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman tarafında sunum gerçekleştirildi.