Haberler

“KONYA YATIRIM DESTEK OFİSİ WAIPA TOPLANTISI İÇİN SLOVENYA’DAYDI.”

MENU
Okunma : 1,1b Tarih : 18 Kasım 2012
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Konya Yatırım Destek Ofisi WAIPA’nın (World Association of Investment Promotion Agencies) düzenlemiş olduğu toplantıya katılmak ve burada faaliyet gösteren Türk ve Sloven kurumları ziyaret amacıyla Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya teknik bir ziyaret düzenlemiştir.
 
Slovenya Yatırım Tanıtım ve Promosyon Ajansı (JAPTI-Invest Slovenia) ve WAIPA (World Association of Investment Promotion Agencies) tarafından organize edilen “Yatırım Tanıtım Ajanslarının(IPA) Pazarlama Çalışmaları” konulu odak toplantısına bir WAIPA üyesi olarak iştirak edilmiştir. Toplantıda dünyadaki yatırım ajanslarından, faaliyetlerinden, yatırım trendlerinden bahsedilmiştir. Toplantıya katılan ajansların tecrübe paylaşımı çerçevesinde bölgemizin yatırım tanıtımı ve ajans Yatırım Destek Ofisimizin faaliyetleri hakkında bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Ayrıca diğer ajanslarla olası işbirlikleri konusunda istişare yapılmıştır.
 
Program sonrasında JAPTI tarafından organize edilen Slovenya Yatırımcı Günü’nde Slovenya’da yatırım yapan girişimcilerin tecrübelerini paylaştığı bir programa katılım sağlanmıştır. Ayrıca Slovenya’da yatırım yapan firmaların sektör ve ülke bazında çeşitli kriterlere göre ödüllendirildiği, Slovenya Doğrudan Yabancı Yatırım Ödülleri gecesinde diğer WAIPA ajansları ile beraber törene iştirak edilmiştir.
 
Ayrıca ziyaret süresince Slovenya’daki yerleşik Türk firmalarından Lobicilik, Yatırım Danışmanlık ve Pazar Araştırması üzerine faaliyet gösteren CENCORE D.O.O. yetkilisi Uğur YILDIRIM, Ticaret Baş Müşavirimiz Sayın Nurdan ÇAMLIBEL AYDIN, Slovenya Sanayi ve Ticaret Odası Uluslar arası İlişkiler Birim Başkan Yardımcısı Matej ROGELJ ve Financial Times’ın yatırımlarla ilgili bir yayını olan FDi Magazine Uluslararası Satış Direktörü Chris Knight ile görüşülmüştür.
 
 

Galeri