Haberler

SMALL ENTERPRISE ASSISTANCE FUND (SEAF) TOPLANTISI

MENU
Okunma : 805 Tarih : 10 Aralık 2012

DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) tarafından Small Enterprise Assistance Fund (SEAF) Kurucu Ortağı ve İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkanı Bert van der Vaart’ın katılımlarıyla 18 Aralık 2012 tarihinde saat 15.30’da TOBB Plaza, İstanbul’da bir toplantı gerçekleştirilecektir.

1989 yılında kurulan SEAF, bugün yükselen pazarlarda 28 ülkede 740 milyon ABD doları büyüklüğünde fonu yöneten ABD’nin KOBİ odaklı en büyük yükselen pazarlara erken aşama girişim sermayesi fonudur. Latin Amerika, Orta ve Doğu Avrupa ve Asya’da ofisleri bulunana SEAF fonlarından başlıcaları Sichuan-Çin, Hindistan, Orta Asya ve Kafkaslar, Orta ve Doğu Avrupa ve Güney Amerika’dır.

SEAF, girişim partneri Globalturk Capital kanalıyla, 2013’ten başlamak üzere aktif olarak Türkiye’nin %70’ini oluşturan KOBİ’lere yatırım fırsatlarını takip etmeyi planlamaktadır. KOBİ’lere fon sağlama ve kurumsallaşmalarına yardımcı olmanın yanısıra Globalturk Capital ve SEAF, Türk KOBİ’lerinin Amerika kıtasından Asya’ya kadar olan çok sayıdaki ülkede iş geliştirebilmeleri için küresel bir kanal görevi görmeleri hedeflenmektedir.

SEAF Kurucu Ortağı’nın fon arayışındaki KOBİ’lerle tanışabilmesini teminen yer alacak toplantıya katılım için ekteki form aracılığı ile en geç 17 Aralık Pazartesi günü mesai bitimine kadar DEİK’e (E-mail: amerikastaj@deik.org.tr veya Faks: 0212 339 50 65) iletilmesi gerekmektedir.


Ek: Katılım Formu


Dosyalar
Katılım Formu