Haberler

İNOVASYON TÜRKİYE FUARI SONA ERDİ

MENU
Okunma : 1,1b Tarih : 05 Kasım 2012
Mevlana Kalkınma Ajansı, 1-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen bu yıl ilk kez düzenlenen ve yenilikçi projelerin sergilendiği İNOVASYON TÜRKİYE fuarına kendisine ait bir standla katıldı. Açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat ERGÜN’ün ve dünyaca ünlü inovasyon gurusu Lord Kumar Bhattacharyya’nın yaptığı fuarda MEVKA’yı yatırım destek ofisi uzmanları Şule Afyon ve Arif Köseoğlu temsil etti. MEVKA standını ziyaret eden BST bakanı Sn. Nihat Ergün’e ajans hakkında kısa bilgilendirme yapıldı.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (BSTB),Türk Patent Enstitüsü (TPE) ve TÜBİTAK'ın destekleri ile düzenlenen fuara yaklaşık 450 firma ve projeleri katıldı. Aynı zamanda Türkiye’de inovasyon kültürünün yaygınlaşmasını hedefleyen fuarı yaklaşık 30000 ziyaretçi gezdi. Ayrıca fuar yetkililerinin verdiği bilgiye göre yaklaşık 19 proje yatırımcıyla buluştu.  
Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından inovasyon odaklı projelerine hibe desteği verilen Peryum, Elfatek, Altun Döküm ve White Rose firmaları ile Haziran ayında imzalanan üniversiteler arası işbirliği protokolü çerçevesinde Selçuk Üniversitesi Teknokent ve Teknokent bünyesindeki GM Bilişim Teknolojileri, FANDFPS Bilgi Teknolojileri firmaları ve “Yumurta Kabuğu Zarından Biyoadzorban Elde Edilmesi” projesi MEVKA’nın katkılarıyla fuara kendi standları ile katıldılar.
 
KATILAN PROJELERİN LİSTESİ 
KATILIMCI FİRMA ADI
PROJE ADI
BİLGİ
Peryum AR-GE
DOĞAL, MİNERAL ESASLI YENİ NESİL (Yanmayan, Diğer yapı Malzemeler ile Doku Uyumlu, Nefes Alan Yaşlanmayan, Boyutsal Kararlılığa Sahip, Çevreye Zarar Vermeyen, Yerli Kaynaklara Dayalı Üretilen, Isı, Yangın ve Ses Yalıtımını Aynı Anda Sağlayan) ISI VE YANGIN YALITIM MALZEMESİ İLE BİNA VE TESİSLERİN DEPREME DAYANIMINA KATKI SAĞLAYAN YAPI MALZEMELERİNİN ÜRETİMİ
MEVKA DESTEĞİ ALMIŞ PROJE
Elfatek Ltd Şti
2 VE 12 BUTONLU ENDÜSTRİYEL VİNÇ KUMANDASI TASARIM VE PROTATİP İMALATI
MEVKA DESTEĞİ ALMIŞ PROJE
White Rose Motor San. Otomasyon Tic. Ltd. Şti
WHITE ROSE Firması bünyesinde, kayar kapı operatörünün seri üretimini yaparak, 
yenilikçi ve modern yöntemler kullanarak, sanayi de verimli üretim, tasarım, teknoloji, AR-GE ‘ ye yönelik üretime başlamasını teminen, hibe makamının (mevka) vizyonu doğrultusunda nitelikli projeler hazırlayarak kayar kapı operatörü üreterek, firmamızın karlılık ve rekabetçilik düzeyini arttırmaktır
MEVKA DESTEĞİ ALMIŞ PROJE
Altun Döküm San. A.Ş.
Türkiye'de İlk Kez Yarı Katı Döküm Tekniği İle Üretim
MEVKA DESTEĞİ ALMIŞ PROJE
Asfaroğlu
Prototip Aşaması Tamamlanmış Yangın Hidrantının Ticarileştirilmesi İle Katma Değer Kazandırılması
MEVKA DESTEĞİ ALMIŞ PROJE
GM Bilişim Teknolojileri
Elektronik Alışveriş Sepeti
S.Ü TEKNOKENT FİRMASI
FANDFPS Bilgi Teknolojileri
Veri Toplama, Değerlendirme ve Olay Yönetimi Sistemi
S.Ü TEKNOKENT FİRMASI
Prof.Dr Ercan Durmuş - S.Ü Diş Hekimliği Fakültesi
Yumurta kabuğu zarından biyoadzorban elde edilmesi
S.Ü TEKNOKENT FİRMASI

Galeri