Haberler

İSPANYA TEKNİK GEZİSİ TAMAMLANDI

MENU
Okunma : 816 Tarih : 16 Ekim 2012

    Karaman Valisi Sn. Murat Koca, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Karaman Belediye Başkanı Sn Kamil Uğurlu,Karaman İl Meclis Başkanı Sn. Mustafa Bayır, Konya İl Meclis Başkanı Sn. Ali Selvi, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sn Mustafa Toktay , Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Dr. Ahmet Akman Konya Yatırım Ofisi Koordinatörü İsmail Ünver, Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sn Turgut Yokuş,Konya Yatırım Destek Ofisi Uzmanlarından Sn Mücahit Kınalı ve Sn Şule Afyon’un katılımı ile 13.10.2012 tarihinde başlayan İspanya teknik inceleme gezisi sona erdi.

     Kalkınma alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile iletişime geçmek ,ilgili aktörlerin deneyiminden faydalanmak ve kalkınma (özellikle tarım-hayvancılık-gıda,tarım makineleri,yenilenebilir enerji lojistik,istihdam vb)alanında başarılı olmuş uygulamaları incelemek amacı ile 13.10.2012 tarihinde başlayan ve bir hafta süren İspanya teknik inceleme gezisinde TR 52 Bölgesinin (Konya-Karaman) özellikleri,enerji potensiyeli,yatırım ve teşvik avantajları hakkında bilgi aktarıldı.

     Teknik gezi kapsamında Madrid Kalkınma Ajansı,Madrid Ticaret Odası, Barcelona Ticaret Odası, Barcelona Kalkınma Ajansı,Cordoba Belediyesi gibi kurumların yanı sıra Femac Tarım Makineleri Kümesi, Cımelsa Taşımacılık ve Lojistik Firması, Cartuga 93 Teknokenti, Abengoa Solar ve İsfoc Uluslarası Enerji firması gibi ziyaretler gerçekleştirildi.

Galeri