Haberler

BAŞBAKANLIK YATIRIM DESTEK ve TANITIM AJANSI’NDAN MEVKA’YA ZİYARET

MENU
Okunma : 1,5b Tarih : 08 Eylul 2012
  Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Ankara ve İstanbul’dan yetkililerden oluşan bir heyet Kalkınma Ajansımızı ziyaret etmek ve bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere Konya’ya geldiler.
 
     Kalkınma Ajansları İle İşbirliği Daire Başkan Vekili Mustafa Rumeli,Kıdemli Proje Direktörü Fatih Altınyuva,Baş Proje Direktörü (Sektörel Çalışmalar Direktörü) Serdar Altay,Proje Direktörleri Mahmut Muhiddin Keskin ve Başak Avcı’dan oluşan heyetle Ajansımız binasında tanışma ve görüş alışverişi gerçekleştirildi. Ajans binasındaki toplantıda Konya Yatırım Destek Ofisi personelinin yanı sıra Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Turgut Yokuş da yer aldı. Toplantıda Genel Sekreter Ahmet Akman’ın genel değerlendirmesinin ardından Kalkınma Ajansları İle İşbirliği Daire Başkan Vekili Mustafa Rumeli, Yatırım Destek Ofisleri noktasında işbirliği konuları üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Enerji sektörü ve diğer sektörlerle ilgili yeni yatırım konuları hakkında bilgi verdi. Enerji Sektörü odaklı bu ziyarette daha sonra Konya YDO Koordinatörü İsamil Ünver “Konya Yatırım Ortamı” başlıklı sunuyu, Konya YDO Uzmanı Mücahit Kınalı ise “Enerji Sektörü” konulu sunuyu gerçekleştirdi.
 
     MEVKA ziyaretinden sonra YDTA heyeti ve Konya ve Karaman Yatırım Destek Ofisleri yetkilileri ile yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren Solimpeks isimli firma ziyaret edildi. Daha sonra Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil makamında ziyaret edildi. Mevlana Müzesi ziyaretinin ardından heyet Konya Teknokent ziyaretini gerçekleştirdi. Burada başta Konya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih Botsallı ve yenilenebilir enerji konusunda uzman öğretim görevlileri ile görüşmelerde bulunuldu.
 
     Son olarak yine enerji sektöründe faaliyet gösteren Endüstriyel Elektronik firması ziyaret edildi. Burada yapılan görüşmelere, Başaranlar Elektronik firma yetkilisi de katılım sağladı.
 

Galeri