Haberler

İKİ BAŞKENT BULUŞUYOR

MENU
Okunma : 738 Tarih : 17 Eylul 2012

KONSİAD tarafından düzenlenen Konexpo 2012 fuarı, 13-16 Eylül tarihleri arasında geniş katılım ile Feshane Fuar Merkezinde yapıldı.

     Mevlana Kalkınma Ajansı olarak standlı katılım gerçekleştirdiğimiz fuar, 13 Eylül 2012 tarihinde Eyüp Sultan Camisinde yapılan dua ile başladı.

     Fuar açılışı, Avrupa Birliği Bakanı Sn. Egemen BAĞIŞ, Konya Valisi Sn. Aydın Nezih DOĞAN, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk ÖZTÜRK ve diğer katılımcılar tarafından yapıldı. İl Genel Meclisi Başkanı Ali SELVİ, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yrd. Abdüssettar YARAR, Mevlana Müzesi Müdürü Yusuf BENLİ tarafından ziyaret edilen standımızda, İstanbul’da yaşayan ve Konya’ya yatırım yapmak isteyen yatırımcılara bilgi verildi.

     Fuar bünyesinde ayrıca Konya Vizyonu adlı sempozyum düzenlenerek, katılımcılara Konya'nın gelecek stratejileri ile ilgili bilgi verildi. Ajansımız Konya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mücahit KINALI, düzenlenen sempozyumda, Konya’daki yatırım fırsatlarının ve enerji potansiyelinin anlatıldığı ‘’Konya Yatırım Ortamı ve Enerji Potansiyeli’’adlı sunumu gerçekleştirdi. Konya Vizyonu adlı sempozyumda ayrıca Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem ESEN, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) Başkanı Prof.Dr.İbrahim BAZ, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa ÇIPAN, Selçuk Üniversitesi Turizm Yüksekokul Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Abdullah KARAMAN ve Prof. Dr. Yüksel ÇAVUŞOĞLU bildirilerini sunarak İstanbul'da yaşayan ziyaretçilere Konya ile ilgili bilgi verdiler.

     Son gününde Dışişleri Bakanı Sn. Ahmet DAVUTOĞLU’nun da katılım sağladığı KONEXPO 2012 fuarının, yoğun ilgi nedeniyle önümüzdeki yıllarda da büyüyerek tekrarlanacağı belirtildi.

 

 

Galeri