Haberler

MÜSİAD 78. GİK TOPLANTISI KONYA’DA DÜZENLENDİ

MENU
Okunma : 969 Tarih : 16 Eylul 2012
MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Genel Merkezi tarafından iki ayda bir farklı illerde düzenlenen Genel İdare Kurulu Toplantıları’nın 78.’ncisi 14-15 Eylül 2012 tarihlerinde Konya’da gerçekleştirildi. MÜSİAD Konya Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantının gündem maddesi “Özel Sektör ve Kalkınma Ajansları: Bölgesel Kalkınma İçin Yeni İşbirlikleri” idi. Toplantının onur konuğu ise Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz oldu.
 
İki gün boyunca gerçekleştirilen ve Kalkınma Ajansları ile Özel Sektör İşbirliğini ele alan toplantıya özel sektör temsilcilerinin yanı sıra Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Ajanslarından yoğun katılım vardı.
 
Toplantının birinci gününde tüm Türkiye’den gelen MÜSİAD Şube Başkanları, temsilcileri ile başta Kalkınma Bakanlığı yetkililerini ve Ajans Genel Sekreterlerini buluşturan “Bölgesel Kalkınmada Kalkınma Ajansları Özel Sektör İşbirliği” konularının ele alındığı bölgesel masa toplantıları çerçevesinde “Bölgesel Kalkınma” perspektifi özel sektör ve ajans işbirliği bakış açısı ile ele alındı. Mevlana Kalkınma Ajansı da İçanadolu Masası’nda yerini aldı.
 
Toplantının ikinci ve son gününde ise Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz katılım gerçekleştirdi. Bölgesel Masalarda ele alınan özel sektör ve kalkınma ajansları işbirliğini içeren çalışmaların sonuç raporları Bakan Yılmaz’a sunuldu.
 

 

Galeri