Haberler

MEVKA OSBLERİ MERCEK ALTINA ALDI

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 11 Temmuz 2012
Mevlana Kalkınma Ajansı Konya ve Karaman Yatırım Destek Ofisleri Bölgede Bulunan OSB’leri mercek  altına aldı.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Konya ve Karaman Yatırım Destek Ofisleri, TR52 Bölgesi’nde bulanan 10 Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir saha araştırma çalışması başlattı.
 
Yeni Teşvik Sistemi ile de birlikte OSB’lerde yapılacak yatırımların bir alt bölge uygulamasından faydalanacak olması yatırımcıların OSB’lere olan ilgisini artırmış bulunmakta. Bu çerçevede yatırım ortamının iyileştirilmesi için de bölgemizde faaliyet gösteren Yatırım Destek Ofislerimiz Konya’ da 8 OSB Müdürlülüğü ile Karaman’ da yer alan  OSB Müdürlüğü yerinde ziyaret ederek durum tespiti yaptı.
 
Konya Yatırım Destek Ofisi; Konya OSB Müdürü Vahit TÜRKYILMAZ, Çumra OSB Müdürü Ali DEMİREL, Akşehir OSB Müdürü Murat BALAMAN, Beyşehir OSB Müdürü Mutlu KORKMAZ, Seydişehir OSB Müdürü Mevlüt YAMAN, Karapınar OSB’den Teknisyen Yücel HALICI, Ereğli OSB Teknik Sorumlusu Murat YALÇINKAYA ziyaret edilerek kurumları ile ilgili bilgi alındı. Kulu OSB  Sorumlusu ise Derya YILMAZ ile de telefonda görüşüldü. Son olarak da Konya 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ali CEYLAN ile görüşüldü. Ziyaret edilen OSB’lerin altyapı durumlarının yerinde incelenmesinin yanı sıra kurulu firmalara da ziyaretler gerçekleştirildi.  
 
Karaman Yatırım Destek Ofisi ise Karaman OSB Müdürü Yasin ÜNÜVAR ile görüşerek OSB’nin durumu, gelecek planları ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı tüm bu verilerin değerlendirilip yetkili mercilere iletilmesi adına önümüzdeki günlerde Ankara’dan yetkililerin de olacağı “TR52 Bölgesi OSB’lerine” yönelik bir çalıştay programı organize edecektir.

Galeri