Haberler

MERKEZ İLÇELER ORTAK AKIL TOPLANTISI

MENU
Okunma : 904 Tarih : 26 Haziran 2016
 

Yeni dönem Bölge Planı hazırlıkları kapsamında Konya-Karaman Bölgesinin tüm ilçelerinde Kaymakamlar başkanlığında, kamu kurum ve kuruluşların, STK ve özel sektör temsilcilerinin üye oldukları "İlçe Stratejik Gelişme Komisyonları" kurulmuştur. Söz konusu komisyonlar MEVKA ile koordinasyon halinde çalışmalar yapmış ve "İlçe Stratejik Gelişme Raporları" hazırlamışlardır.

Konya Metropoliten alanını oluşturan ve il nüfusunun yaklaşık % 55 ini oluşturan Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinin birbiriyle olan yoğun etkileşimleri ile eğitim sağlık ve altyapı gibi kentsel hizmetlerin idari sınır ayrımı gözetilmeden etkin bir şekilde sağlanabilmesi için beraber değerlendirilmesi uygun görülmüştür.

Bu bağlamda Karatay, Meram ve Selçuklu merkez ilçeleri için ilgili ilçelerin "İlçe Stratejik Gelişme Komisyonları" tarafından hazırlanan raporların görüşülmesi için kamu kurum ve kuruluşları, merkez ilçelere hizmet eden tüm STK'lar ve özel sektör temsilcilerinin de aktif katılımının beklendiği "Merkez İlçeler Ortak Akıl Toplantısı" düzenlenecektir. Toplantıya tüm paydaşlarımız davetlidir.

 

Tarih: 28.06.2012

Saat: 14:00

Adres: Konya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Konferans Salonu, Vatan Cad. Metehan Sok. Esnaf Sarayı Binası No:4, Kat 2/202, Selçuklu, KONYA