Haberler

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 10 Mart 2012
TUHESFO 2012
 
Odamız, ülkemizin ihtiyacı olan sanayi ürünlerinin yerli üretimle karşılanması ve çeşitli yerlileştirme faaliyetlerine dönük işbirliklerini arttırarak sürdürmektedir. Bu kapsamda, ülkemiz havacılık sanayini özgün yurtiçi çözümler sunabilecek ve uluslararası alanda rekabet edebilecek şekilde yapılandırma amacı doğrultusunda Odamız organizasyonu ve THY Teknik A.Ş. işbirliği ile 18-19-20 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9 ve 10 no.lu Salonlarda “TUHESFO 2012” etkinliği düzenlenecektir.

Ülkemiz havacılık sektöründe dışa bağımlılığı azaltmak, yerli sanayi üretimini desteklemek ve Türk havacılık sanayinin kalite ve standartlar  açısından daha yüksek noktalara ulaşmasını sağlamak amacıyla, 2010 yılında THY Teknik A.Ş. tarafından, 2011 yılında Odamızın da destek ve katılımı ile parça imalat ve malzeme yerlileştirmeye yönelik sergiler düzenlenmiştir. 

Bu yıl Odamız ve THY Teknik A.Ş. işbirliği ile fuar konseptinde gerçekleştirilmesi planlanan TUHESFO 2012 etkinliğinin, hem ülkemiz havacılık sanayisinin gelişimine hem de havacılık sanayine yerli sanayinin katılımının teşvik edilmesine büyük katkılar sağlaması beklenmektedir. Ayrıca, Boeing (ABD), Airbus (Avrupa), Bombardier (Kanada), Embraer (Brezilya), Goodrich, Pratt & Whitney gibi diger OEM’ler ile SSM, TAI, TEI, THK gibi kurum ve firmaların tedarik departmanlarının katılımlarının beklendiği söz konusu etkinlikte, ikili görüşmeler organize edilecek  ve THY Teknik A.Ş. ve OEM yetkililerinin katılacağı panel      ve konferanslar düzenlenecek, sertifikasyon konularında bilgilendirmeler yapılacaktır.

Havacılık sanayi tedarik zinciri için yeni iş fırsatları ve yeni pazarlar bulma amacı doğrultusunda, THY Teknik A.Ş.’nin uçak parçaları/komponentleri/motor ve techizatları  gibi   malzemelerinin sergileneceği, havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların, kurum ve kuruluşların  katılacağı  TUHESFO 2012  etkinliğine stand ile katılmak istemeniz halinde 30 Mart 2012 tarihine kadar Odamız Yan Sanayi Borsası’na yazılı olarak ön başvuruiletilmelidir.                                      

İletişim:                      
Türk Yan Sanayi Borsası                     
Elif Çakır, Onur Arslan, Berna Yurtseven              
Telefon :0212 455 6233, 4774, 6217
Faks     :0212 513 82 19                                                                    
e-posta : yansanayi@ito.org.tr