Haberler

MEVKA YATIRIM DESTEK OFİSLERİ ANKARA’DAKİ TEMASLARINI TAMAMLADI

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 03 Subat 2012
 
MEVKA YATIRIM DESTEK OFİSLERİ ANKARA’DAKİ TEMASLARINI TAMAMLADI
 
Mevlana Kalkınma Ajansı bünyesinde yer alan Konya ve Karaman illerinde bulunan Yatırım Destek Ofisleri (YDO) uzmanları geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.
 
Güney Kore Büyükelçiliği Ziyareti
 
İlk olarak Güney Kore Büyükelçiliği Başkatip Hyo Sung KAN ile görüşüldü. Ardından, MEVKA YDO uzmanları, Müsteşar Ekonomi Ataşesi Jung Hee UHM ile görüştüler. Görüşmede iki ülke arasındaki ikili sanayi ve ticari ilişkilerin yanı sıra Konya ve Karaman illerinin Güney Kore ile olan dış ticareti konuşuldu. Özellikle sanayi ve teknoloji alanlarında önemli dünya markaları olan Güney Kore’nin, Konya ve Karaman bölgesinin gelişmiş sanayi ve ticaret kültürü ile ortak neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Ulusal Ajans Ziyareti
 
G.Kore Büyükelçiliği ziyareti sonrası Ulusal Ajansı ziyaret eden YDO uzmanları, burada Comenius Koordinatörlüğü’nde görev yapan uzman Bünyamin Gökgöz ile görüşerek, 2012 yılı için sunulması planlanan LdV Hareketlilik Projesi ile ilgili olarak Leonardo da Vinci Projeleri hakkında bilgi aldı.
 
Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı
 
Son olarak Başbakanlık’a bağlı olan Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nı ziyaret eden uzmanlar burada Kalkınma Ajansları İşbirliği Daire Başkanlığı’ndan Kıdemli Proje Direktörü Ferruh Parmaksız ve Proje Direktörü Muhiddin Keskin ile bir araya geldi.
 
Yaklaşık 2 saat süren görüşmede, MEVKA Yatırım Destek Ofislerinin faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Yeni yatırımlar çekilmesi noktasında Konya ve Karaman’ın mevcut durumu ve potansiyellerinden bahsedilerek iki kurum arasındaki işbirliği için neler yapılabileceği hususunun gündeme geldiği görüşmede Türkiye ile ilgilenen yatırımcılara sunulabilecek bilgi ve dokümanlar paylaşıldı.
 
 

Galeri