Haberler

MENU
Okunma : 903 Tarih : 07 Aralık 2010
 
İlki 26-27 Nisan 2010 tarihleri arasında ABD Başkanı Barack Obama'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Zirve'nin ikincisi Türkiye'de düzenlendi.
 
3-6 Aralık 2011 tarihleri arasında, ana teması "Girişimcilik, Değerler ve Kalkınma: Küresel Bir Gündem" zirveye Mevlana Kalkınma Ajansı da katılım gerçekleştirdi.
 
Başbakanımız R. Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleştirilen ve ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın özel konuk olarak katıldığı programda; TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın yanısıra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu, Gümrük Müsteşarı Ziya Altunyaldız ve çok sayıda bürokrat, üst düzey yönetici ve iş dünyası temsilcileri katıldı. Öğrenci ve genç girişimcilerin de ilgi ile katıldığı programda çok sayıda yabancı konuklar da yer aldı.
 
Zirve kapsamında ayrıca, Kalkınma Ajansları da yatırımcılara ne tür hizmetler verdikleri konularında bilgilendirme yaptılar. Mevlana Kalkınma Ajansı da yaptığı sunumda dinleyicilere Konya ve Karaman illeri ile ilgili olarak bilgiler aktardı. Bunun yanı sıra Ajans uzmanları Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazısı ve çok sayıda katılımcı ile görüşme imkanı buldu.

Galeri