Haberler

Yeşil Ekonomiler Konferansı Sonuç Bildirgesi

MENU
Okunma : 929 Tarih : 08 Kasım 2011
Konya-Karaman bölgesinde, enerji verimliliği konusunda farkındalık ve bilinç oluşturmak amacıyla Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından düzenlenen “Yeşil Ekonomiler” konferansı sona erdi.
 
İki gün süren konferansın sonuç bildirgesinde, bölgede enerji verimliliği konusunda yapılacak tüm çalışmalarda, ortak hareket etme çağrısı yapılırken, Türkiye adına bir ilki teşkil edecek uluslararası bir organizasyona Konya olarak ev sahipliği yapma kararı alındı.
 
Konferansın sonuç bildirgesinde, Konya Valiliğinin himayesinde, Mevlana Kalkınma Ajansı ile Türkiye Enerji Verimliliği Derneği (ENVER)'in katkıları ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı UNIDO ortaklığı ile geleneksel "Dünya Çocukları Yeşil Gelecek Zirvesi" düzenlenilmesi hedefi, kamuoyu ile paylaşıldı. Bu organizasyonla bölgemizin ve enerji verimliliği konusunda yapılan çalışmaların uluslar arası gündeme taşınması hedefleniyor.
 
MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman,  yaptığı açıklamada, Yeşil Ekonomiler konferansında yapılan sunumların, ortak aklın geliştirilmesinde faydalı olduğunu belirterek,  “Konferansa katılan, tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunan tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.
 
Konferans sonuç bildirgesi ve yapılan sunumlar aşağıda  "Ekler" bölümünde yer almaktadır.