Haberler

TR 52 BÖLGESİ LOJİSTİK PLANI ÖN HAZIRLIK RAPORU

MENU
Okunma : 925 Tarih : 18 Ekim 2011
MEVKA’NIN MALİ DESTEĞİYLE, BÖLGE LOJİSTİK STRATEJİ PLANI ÖN HAZIRLIKLARI BAŞLADI.
 T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), yürüttüğü 2011 doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde, “TR 52 Bölgesi Lojistik Strateji Planı Ön Hazırlık Raporu” proje teklifini onayladı.  
 
MÜSİAD Konya Şubesi tarafından hazırlanan projede, TR52 Konya-Karaman bölgesinde lojistik sektörünün gelişimi önündeki sorunlar ve olası sebeplerin araştırılması, kısa, orta ve uzun vadede yapılması gereken lojistik yatırımlar ve izlenmesi gereken yöntemlerin belirlenmesine yönelik araştırmaların yapılması ve “Lojistik Strateji Planı Ön Hazırlık Raporu”nun oluşturulması amaçlanıyor.
 
Projeye ilişkin destek sözleşmesi, MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman ile MÜSİAD Konya Şube Başkanı Arslan Korkmaz tarafından imzalandı.
 
MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet AKMAN ise, 2010-2013 Bölge planında öngörüldüğü gibi Bölgenin İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan konumu nedeniyle lojistik anlamda önemli bir avantaja sahip olduğunu vurguladı. Akman, “Ulaşım yollarında son yıllarda yapılan iyileştirme çalışmaları, hızlı tren seferlerinin başlaması, lojistik köy projesi içinde bulunan merkezler arasında Konya’nın da yer alması nedeniyle bölgemiz, lojistik sektöründe gelişime açık bir yer haline gelmiştir.” dedi. Akman, MEVKA’nın destek sağladığı proje ile bu alanda stratejik bir açılım sağlanacağına inandığını kaydetti.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Arslan Korkmaz da, bölge ekonomisi için en önemli çalışma alanı olan “Lojistik” ile ilgili MEVKA’nın verdiği desteğe teşekkür etti.
 

Galeri