Haberler

KONYA-KARAMAN, GAZİANTEP'TEN ORTADOĞU'YA AÇILDI

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 06 Haziran 2011
KONYA-KARAMAN TANITIM MASASI GAZİANTEP EXPO GATEWAY TO MIDDLE EAST 2011’DE
 
Mevlana Kalkınma Ajansı öncülüğünde Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Karaman Belediyesi, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası, MÜSİAD Konya Şubesi olarak ortak bir stantla ile Konya ve Karaman illerinin tanıtımı amacıyla Irak Fuarı olarak da bilinen ve son yıllarda Gaziantep’te düzenlenen Uluslararası Komşu Ülkeler Expo Gateway to Middle East 2011 Fuarı’na stantlı katılım gerçekleştirildi.
 
7 KURUM BİRLİKTE KONYA-KARAMAN’IN TANITTI
 
“Konya-Karaman Tanıtım Masası” başlığı altında kurulan stantta Mevlana Kalkınma Ajansı uzmanlarından Çağatay Ceran, Arif Köseoğlu, Ali Küt ve İsmail Ünver’in yanı sıra Büyükşehir, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası ve MÜSİAD Konya Şubesi’nde de birer temsilci yer aldı. 7 kurumun bir arada yer aldığı stantta, ziyaretçilere üzerinde tüm kurumların logosunun yer aldığı bir çanta içerisinde Konya ve Karaman illerini tanıtıcı materyaller takdim edildi.
02-05 Haziran 2011 tarihleri arasında düzenlenen fuara birçok ülkeden katılımcı ve ziyaretçinin yer aldığı ve bu yönüyle “Komşu Ülkeler Fuarı” olarak da adlandırılan Expo 2011’in açılışını Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan gerçekleştirdi. Açılıştan sonra fuarı ziyaret eden Devlet Bakanımıza, Konya-Karaman Tanıtım Masası hakkında bilgi verildi.
Ayrıca, fuarda Mevlana Kalkınma Ajansı’nın yanı sıra İpekyolu, Dicle, Fırat ve Karacadağ Kalkınma Ajansları da birer stantla yer almıştır.
 
MEVKA’DAN İPEKYOLU KALKINMA AJANSI’NA ZİYARET
MEVKA’nın yanı sıra Dicle, Karacadağ ve Fırat Kalkınma Ajanslarının da yer aldığı ziyarette Genel Sekreter Dr. Bülent Özkan katılımcıları makamında kabul etti. Bölge hakkında bilgi alan ajans uzmanları, çeşitli konularda da görüş alışverişinde bulundu. Karşılıklı hediye takdimlerinin ardından ziyaret tamamlandı.
 
KALKINMA KURULU BAŞKANI’NDAN KONYA-KARAMAN TANITIM MASASI’NA ZİYARET
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman ile Kalkınma Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Aslan Korkmaz standı ziyaret ederek fuar hakkında bilgi aldılar.
Ayrıca, MÜSİAD Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Erkuş’un yanı sıra MÜSİAD Gaziantep Şubesi Başkanı K. Ali Kılçık, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan ve Brezilya Büyükelçiliği Temsilcisi Zeynep Biçer de standa ziyarette bulundular.
 
Gerek standa yapılan gerekse de diğer stantlara yapılan ziyaretlerde yerli ve yabancı konuklara ve katılımcılara Konya ve Karaman illeri hakkında bilgi verildi.
 

Galeri