Haberler

DTM VE İGEME KARAMAN’DAYDI

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 12 Agustos 2010
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği Brezilya ve Arjantin Ülke Semineri ile Devlet Yardımları konulu program Karaman’da gerçekleştirildi. Programda Karaman’ın ihracat potansiyeli, ülke masaları ve devlet yardımları ele alındı.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) ile Karaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen program, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Programda ilk olarak Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi uzmanı Gürbüz Çoban açılış konuşması yaptı. Gürbüz Çoban, Mevlana Kalkınma Ajansı, Mali Destek Programları ve Karaman’ın ihracat potansiyeli konusunda açıklamalarda bulundu.
 
Daha sonra T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme ve Etüd Merkezi (İGEME) Uzmanı Koray Tuncel, İGEME’nin kurumsal yapısını, web sitesinden nasıl istifade edilebileceğini, ülke masalarını ve bu kapsamda Brezilya’yı anlattı.
 
Dış Ticaret Müsteşarlığı’ından, 2006-2009 yılları arasında Arjantin’de Buenos Aires Ticaret Müşavirliği yapan Ali ERDAL ise, MERCOSUR ülkelerinden Arjantin, Uruguay, Paraguay ve Bolivya hakkında bilgiler verdi.
 
İGEME’den katılan uzman yardımcısı Aykut Aymelek ise ihracata yönelik devlet yardımlarını anlattı. Aymelek, bu kapsamda pazar araştırmasından yurtdışı fuar katılımlarına, marka ve turquality’den tarımsal ürünlerdeki ihracat iadesine, istihdam yardımından AR-GE yardımına kadar 12 farklı başlıktaki mevcut ihracata yönelik devlet yardımları hakkında geniş bilgi verdi.
 

Galeri