Haberler

İspanya ve Polonya Büyükelçiliklerine Ziyaret Yapıldı

MENU
Okunma : 876 Tarih : 07 Mart 2011
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) heyeti, Polonya ve İspanya’nın Ankara da bulunan Büyükelçiliklerini ziyaret ederek, büyükelçilik yetkililerine Konya ve Karaman’ın yatırım olanakları ve ajansın yatırımcılara hangi konularda yardımcı oldukları hakkında bilgi verdi ve bu ülkelerde halihazırda faaliyet gösteren bölgesel kalkınma ajansları ile işbirliği için bir başlangıç gerçekleştirdi.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) İzleme ve Değerlendirme Birimi başkanı Şükrü Atçeken  ve  uzmanlar, Ali Küt, Mücahit Yasir Kınalı ve Fatih Güllü, İspanya’nın ve Polonya’nın Ankara Büyükelçiliklerini ziyaret etti.
 
Ziyarette, İspanya Ekonomi ve Ticaret müsteşarlığı yetkilisi Şayeste Ekinci ile ispanya ve Türkiye arasında özellikle Konya Karaman için bir  yatırım köprüsü kurma  ve karşılıklı iletişim noktası olma yolunda önemli bir başlangıç yapılmış oldu. Bu ülkeden gelecek yatırımcıların belli programlar kapsamında Konya ve Karaman ı da ziyaret etmeleri ve kendilerine bu bölgenin yatırım olanaklarını daha yakından tanıtma fırsatı sağlanması için karşılıklı fikir birliğine varıldı.
 
Ayrıca Mevlana Kalkınma Ajansı heyeti Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde de  tanışma ve işbirliği amaçlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette Polonya Ticari Ateşeliği Birinci Sekreteri Olga Ratusinska’ya Konya ve Karaman hakkında Mevlana Kalkınma Ajansı’nın hazırladığı broşür ve dokümanlar da takdim edildi. Görüşmelerde, Konya ve Karaman’a yatırım yapmak için önemli nedenler ve önümüzdeki dönemde muhtemel işbirliği önerileri paylaşıldı.