Haberler

ABD PROGRAMINA TÜRKİYE'DEN SADECE MEVKA UZMANI KATILDI

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 26 Ocak 2011

 
ABD Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programı (IVLP) kapsamında “Yeniden Yapılanan Ekonomilerde Kamu ve Özel Sektör’ün İşbirliği” (The Role of Public-Private Partnerships in Restructuring Economies) başlığı altında gerçekleşen programa Türkiye’den sadece Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) uzmanı Tevfik Çağatay Ceran katıldı. Dünyanın birçok ülkesinden uzmanların katıldığı program kapsamında, ziyaretçiler ABD’li meslektaşları ile profesyonel randevulara katılacak, Amerikan kültürü ve sosyal yaşamı incelenecek ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunacak.
 
Amerika Birleşik Devletleri Ziyaretçi Liderlik Programı (IVLP) çerçevesinde düzenlenen “Yeniden Yapılanan Ekonomilerde Kamu ve Özel Sektör işbirliği” başlığı altındaki inceleme gezisi başladı. Birçok ülkeden temsilcinin katıldığı programda Türkiye’den sadece Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Konya Yatırım Destek Ofisi uzmanlarından Tevfik Çağatay Ceran yer aldı.
 
Uluslararası Ziyaretçi Liderlik programı kapsamında Ceran ve diğer katılımcılar, üç haftalık sürede bireysel veya gruplar halinde, tematik programlar ve çeşitli seyahat planları gerçekleştirecek.
 
Washington DC ve ABD’nin büyük çeşitlilik gösteren üç ek kasaba ya da şehrini ziyaret edecek olan uluslar arası ziyaretçiler, ulusal, eyalet ve yerel düzeyde hükümet sistemi hakkında bilgi alacak. Katılımcılar ayrıca Amerikalı meslektaşları ile profesyonel randevulara katılacak, ABD okullarını gezecek ve Amerikan kültürü ve sosyal yaşamı ile ilgili bilgi alacak.
      
 

Galeri