Haberler

ABD'DE TÜRK AVM PROJESİ

MENU
Okunma : 972 Tarih : 28 Ocak 2011
Amerikan-Türk Ticaret Odası Başkanı ve Rowan Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. İhsan Işık, Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli bölgelerinde Türk AVM projelerinin başladığını belirtti.
 
Amerikan-Türk Ticaret Odası (ATCOM) Başkanı Prof. Dr. İhsan Işık, Türk firmaların ABD’de yatırımlarının devam ettiğini ifade ederek, ülkenin birçok bölgesinde alışveriş merkezi projelerinin başladığını dile getirdi.
 
Amerikan-Türk Ticaret Odası üyesi Türk iş adamı Mehmet Bilici ise Amerika'da üç bölgede alışveriş merkezi üzerine çalıştığını ifade etti. Bu AVM'lerde mobilyanın yanı sıra restoran, market, giyim mağazası, pastane, simit sarayı vs. gibi işletmelerin yer alacağını kaydeden Bilici, alışveriş merkezlerinin alt yapı ve finansman çalışmalarının tamamlandığını söyledi.
 
Mehmet Bilici, Amerika Birleşik Devletleri’ne açılmak isteyen KOBİ’lere seslenerek, ABD’de yatırım yapma olanakları bulunduğunu dile getirdi.
 
ABD’de faaliyete geçecek AVM'ler Burlington, New Jersey, Brooklyn ve New York gibi Türk nüfusun yaşadığı bölgelerde düşünülüyor ancak Türk firmaları ABD’li müşterileri kazanmak istiyor.

 
 

Galeri