Haberler

MEVKA PERSONELİNE KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİ

MENU
Okunma : 909 Tarih : 08 Subat 2011
Modern kamu yönetimi anlayışının vazgeçilmez uygulamalarından biri olan “Kurumsal Risk Yönetimi” uygulaması Mevlana Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirildi. Ajans personeli 5 günlük program kapsamında Kurumsal Risk Yönetimi eğitimi aldı.
 
Gelişmiş ülkelerde artık yöneticiler, ‘iyi yönetim’ olarak kavramlaştırılan yeni yönetim teorisinin ilkelerine uygun bir yönetim gerçekleştirmekle sorumlu tutuluyor.
 
Bu kapsamda Kurumsal Risk Yönetimi iyi yönetimin vazgeçilmez bir unsuru olarak görülüyor. Bu anlayış, başta gelişmiş ülkeler olmak üzere giderek tüm dünyada genel kabul görüyor. Gelişmiş ülkelerin bölge kalkınma ajanslarında da kurumsal risk yönetimi, başarılı bir yönetimin asli unsuru olarak kabul ediliyor ve uygulanıyor.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) da bu kapsamda personeline Kurumsal Risk Yönetimi konulu eğitim verdi. Ajans binasında gerçekleştirilen ve kurumsal risk yönetimi konusunda ulusal ve uluslar arası deneyimi olan RSM Bentley Jennison firmasının Türkiye temsilcisi tarafından verilen eğitim 14-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kalkınma ajanslarında ilk örneklerden biri olarak uygulanan eğitimlerde Kurumsal Risk Yönetimi’nin teori, kavram, yöntem, model ve uygulamaları personele tanıtıldı.

 

 

Galeri