Haberler

KOBİ’LERE DESTEK PROGRAMLARI ANLATILDI

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 16 Eylul 2011
 
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Karaman Yatırım Destek Ofisi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında, Karaman’daki işletme sahiplerine KOSGEB ve TÜBİTAK destekleri ile ilgili bilgi verildi. Toplantıda ayrıca markalaşmanın önemi de vurgulandı.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Karaman Yatırım Destek Ofisi, hibe ve geri ödemeli desteklerle ilgili Karaman’daki KOBİ’lere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çok sayıda işletme sahibinin katıldığı toplantıda KOSGEB Karaman İl Müdürü Ali Sevinç, TÜBİTAK Uzmanı Dilek Karataş ve Türk Patent Enstitüsü Marka Uzmanı Seçkin Çeliktel katılımcılara bilgi verdi.
 
İlk olarak söz alan KOSGEB Karaman İl Müdürü Ali Sevinç, KOSGEB’in KOBİ Destek Programları ile ilgili bilgiler verdi ve işletme sahiplerinin bu desteklerden nasıl yararlanabileceklerini anlattı.
 
TÜBİTAK Uzmanı Dilek Karataş ise TÜBİTAK’ın KOBİ’lere verdiği destekleri ve işletmelerin bu destekler için nasıl başvuracakları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
 
Türk Patent Enstitüsü Marka Uzmanı Seçkin Çeliktel ise işletmelerde markanın önemine dikkat çekti. Çeliktel, markaların işletmelerin en önemli simgelerinden biri olduğunu vurguladı ve katılımcılara marka patenti alabilmeleri için izleyecekleri yolu anlattı.

 

Galeri