Haberler

ESKİŞEHİR 3. AR-GE PROJE PAZARI BEBKA VE ESO ORTAKLIĞI İLE DÜZENLENECEK

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 13 Nisan 2011

Ar-Ge Projelerini Sunmak İsteyenler için Başvurular Başladı

Eskişehir 3. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ortak organizasyonu ile, TÜBİTAK ve TTGV desteğiyle ve SANGEM yürütücülüğünde 10-11 Mayıs 2011 tarihlerinde Eskişehir Anemon Otel’de yapılacaktır. Bu etkinlik ile, belirlenen tematik alanlarda proje fikri olan, projesi için katkı arayan araştırmacılarla bir teknik sorununa çözüm arayan sanayi kuruluşlarının bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Böylece üniversiteler ve araştırma kuruluşlarından uzmanlar ile sanayi işletmelerinden ilgililer aynı ortamda fikir ve destek alışverişinde bulunma imkânı yakalayacaklardır.

Bölgenin Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesinin artırılmasına önemli katkı sağlayacak olan bu etkinlikte yapılacak sunumlarla; bilgi ve görüş paylaşımı, farklı uzmanlarla tanışma olanağı, proje işbirlikleri kurulması, finansal destek ve fikri mülkiyet mekanizmaları hakkında bilgilenme, yeni pazar ve iş olanakları hakkında fırsatları öğrenme olanağı sağlanacaktır. Eskişehir 3. Ar-Ge Proje Pazar’ında araştırmacıların yanı sıra işletmesinde herhangi bir soruna çözüm arayan firmalar da katılıp bununla ilgili etkinlikte katılımcı veya ziyaretçi olarak yer alan teknik kişilerle olası işbirlikleri kurabileceklerdir.

Eskişehir 3. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği çerçevesinde proje başvuruları için;

• Makine tasarım teknolojileri,

• Metal şekillendirme,

• Seramik,

• Raylı sistemler,

• Kimya ve proses,

• Üretim teknolojileri ve işletme verimliliği,

• Enerji ve enerji verimliliği

tematik alanları seçilmiştir. Başvuru yapılacak projeler; fikir, fizibilite, araştırma, geliştirme, uygulama veya ticarileştirme aşamalarında olabilir.

Etkinlikte Ar-Ge proje sunumu yapmak isteyen katılımcıların iletişim bilgileri aşağıda verilen Dr. Gülsüm ÇALIŞIR ile 18 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar irtibata geçmeleri gerekmektedir.

 İletişim:

Dr. Gülsüm Çalışır

Tel : 0 222 236 03 34

GSM : 0 530 353 58 75

Faks : 0 222 236 03 37

e-mail: gulsumcalisir@sangem.org

Web Adresi : www.bebka.org.tr/haber.php