Haberler

DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI VE MEVKA'DAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

MENU
Okunma : 1,3b Tarih : 24 Kasım 2010
 
Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programı (Competitiveness and Innovation Framework Programme - CIP) ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri Politika Destek Proramı hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Programda Devlet Planlama Teşkilatı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı Planlama Uzman Yardımcısı Burak Karagöl, katılımcılara programlarla ilgili bilgi verdi.
 
 
Devlet Planlama Teşkilatı ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programı (Competitiveness and Innovation Framework Programme - CIP) ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri Politika Destek Programı (ICT PSP) hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 
Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ndeki programa kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri ve program hakkında bilgi almak isteyen çok sayıda özel sektör temsilcisi katıldı. Programda Devlet Planlama Teşkilatı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı Planlama Uzman Yardımcısı Burak Karagöl, katılımcılara geniş bilgi verdi.
 
Burak Karagöl, “7 yıllık dönem için yaklaşık 730 Milyon Avro bütçeli programla Avrupa Birliği’nin bilgi toplumu stratejisi olan 2010’da belirlenen politika alanları ve öncelikleri dikkate alınarak, rekabetçi ve yenilikçi bir bilgi toplumunun gelişiminin hızlandırılması, tek Avrupa bilgi alanının geliştirilmesi, bilgi ve iletişim teknolojilerinin topluma yaygınlaştırılması ve etkin kullanımının sağlanması amaçlanmaktadır” dedi.
 
Karagöl, bu kapsamda elektronik hizmetlere erişimin sağlanması, kamu-özel işbirliğinin desteklenmesi, kalite ve etkinliğin artırılması için bilgi toplumu politikalarının uygulanmasına destek olacak projelerin geliştirilmesinin öngörüldüğünü ifade etti.
 
Burak Karagöl, programa merkezi ve yerel kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra üniversiteler, büyük, küçük ve orta ölçekli işletmeler, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin katılabileceğini dile getirdi.
 
Programın 2011 yılı için bütçesinin yaklaşık 120 Milyon Avro olacağı tahmin ediliyor.

Galeri