Haberler

KOSGEB destek programlarının esasları belirlendi

MENU
Okunma : 1,3b Tarih : 23 Temmuz 2010
KOSGEB'in Destek Programları Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.                         
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından işletmelere, girişimcilere, meslek kuruluşlarına yönelik olarak oluşturulan Destek Programları'nın esasları belirlendi.

Buna göre destek programlarında, ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ'lerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek, ihracattaki paylarını artırmak, araştırma-geliştirme, yenilik ve işbirliği faaliyetlerini desteklemek ve girişimcilik kültürünü geliştirmek amaçlarına uygunluk dikkate alınacak. Bu şekildeki programlar, Ar-Ge ve yenilik, endüstriyel uygulama, girişimcilik, pazarlama, e-dönüşüm, kurumsallaşma, markalaşma, kalite geliştirme, tasarım, çevre, enerji ve işbirliği-güçbirliği ile günün şartlarına bağlı olarak oluşabilecek diğer konularda, Kalkınma Planları, Hükümet Programları ve Yıllık Programlarda belirlenen hedefler dikkate alınarak hazırlanacak.
 
Destek programları, İcra Komitesi onayı ile yürürlüğe girecek. Destek programları kapsamında geri ödemeli ve/veya geri ödemesiz destek verilecek.
 
Ayrıntılar için aşağıdaki linki tıklayın: