Haberler

MEVKA, İş ve Yatırım Zirvesi'nde Konya ve Karaman'ı Tanıttı

MENU
Okunma : 906 Tarih : 02 Mart 2010
MEVKA, İş ve Yatırım Zirvesi'nde Konya Ve Karaman'ı Tanıttı. 02.03.2010                                                                            
 
Dünyanın farklı ülkelerinde iş ve yatırım zirveleri düzenleyen ve dünyanın en büyük iş platformları arasında yer alan Euroconvention Conferences tarafından düzenlenen 2010 TÜRKİYE İŞ VE YATIRIM ZİRVESİ bu yıl 3-4 Mart 2010 tarihleri arasında İstanbul Conrad Hotel’de gerçekleştirildi.
 
Zirvede  bir sunum yapan MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, Konya ve Karaman’ın yatırım potansiyellerini katılımcılarla paylaştı. Zirveye katılan Ajans uzmanları da bölgemizdeki yatırım fırsatları konusunda yetkililerle temaslarda bulundu.
 
Zirveye özel sektörden yatırımcı ve danışmanlar, ticari ve yatırım bankaları, risk sermayesi, mühendislik ve inşaat şirketleri, enerji şirketleri katılırken kamu sektöründen ise hükümet yetkilileri, yerel yönetimler, uluslararası finans kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları katıldı.
 
Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen TÜRKİYE İŞ VE YATIRIM ZİRVESİ 2010 toplantısında, bölgesel ve sektörel teşvikler, KOBİ projelerinin finansmanı, ulaşım, telekomünikasyon, yenilenebilir enerji ve yabancı sermaye konuları ele alındı.