Haberler

Güncel Hibe Duyurularının Yeni Adresi www.mevka.org.tr

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 22 Subat 2010
 
Mevlana Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların Türkiye çapında başlattıkları hibe programı duyurularını kurumsal web sitesi www.mevka.org.tr adresinde yayınlıyor.22.02.2010
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, MEVKA’nın kuruluş yönetmelikleri çerçevesinde bir çatı organizasyon olduğunu belirterek, “ Konya ve Karaman’da sanayi işletmelerinin, KOBİ’lerin ve STK’ların sosyal ve ekonomik gelişmesine katkı sağlamak ve her türlü bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla başta AB hibe çağrıları olmak üzere diğer kurumların 2010 yılı içerisinde, başvuru yapılabilecek tüm hibe çağrıları ve ayrıntıları, www.mevka.org.tr adresinde yayınlanmaktadır.” dedi.
 
Akman, Konya ve Karaman’ın 2004-2007 yılları arasında yürütülen AB Bölgesel Programlarında en çok proje üreten ve en çok destek alan şehirler olduğunu hatırlatarak, bölgemizde bu konuda önemli bir tecrübenin oluştuğunu ifade etti. Hibe çağrıları içerisinde KOBİ’lere ve STK’lara yönelik bir çok başlığın olduğuna dikkat çeken Akman, Konya ve Karaman için proje üreterek bu hibelerden yararlanma çağrısında bulundu.
 
Hibe çağrıları arasında mali büyüklüğü 20 Milyon Avro ya kadar varan toplam 25 hibe programı bulunuyor. Hibe Programlarının ayrıntılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: