Haberler

KSO’DAN MEVKA’YA ZİYARET

MENU
Okunma : 894 Tarih : 18 Mart 2010
Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ve KSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mevlana Kalkınma Ajansı’nı (MEVKA) ziyaret etti.18.03.2010             
                       
MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Konya ve Karaman’daki tüm kurum ve kuruluşlarla olduğu gibi KSO ile olan işbirliğinin önemine vurgu yaptı. Konya ve Karaman’da var olan potansiyelin MEVKA ile önemli bir boyuta taşınacağına inandığını belirten Akman “Koordinasyon ve işbirliği ile bölgemizin ulusal ve uluslar arası arenada adından, daha sık söz ettirmesini arzu ediyoruz.”diye konuştu.
 
MEVKA’nın şehir ve bölge için çok büyük bir fırsat olduğunu kaydeden KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil de “MEVKA’nın kısa süre önce faaliyete başlamasına rağmen kurumsallaşmasını tamamlayıp şehrimize ve bölgemize hizmet vermeye başlamasından ötürü mutluyuz. Kalkınma Ajanslarının bölgesel kalkınmanın lokomotifi olacağına inanıyoruz. Şehrimizin ve bölgemizin gelişmesi ve büyümesi için kurumlar arası işbirliğinin, azami fayda sağlayacağına inanıyor ve KSO olarak MEVKA’nın yapacağı tüm çalışmalarda destek olacağımızı ifade ediyorum.” diye konuştu.