Haberler

Proje Hazırlama Eğitimleri Tamamlandı

MENU
Okunma : 1,9b Tarih : 02 Subat 2010

 

Mevlana Kalkınma Ajansı’nın (MEVKA) Kırsal Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programları bilgilendirme ve eğitim toplantıları tamamlandı.
 
Konya ve Karaman merkezleri ile tüm ilçelerinde yapılan 2009 yılı mali destek programları bilgilendirme toplantılarının ardından merkez ve ilçelerde 20 noktada toplam 2514 kişiye, üç gün boyunca “Proje Hazırlama Eğitimi” verildi.
 
MEVKA’nın, 30 Aralık’ta başlayan teklif çağırısı döneminde mali destekten yararlanmak isteyen kamu kurum ve kuruluşları ile kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları temsilcilerine yönelik “proje hazırlama eğitimleri” Konya ve Karaman il merkezlerinin yanı sıra, Ilgın, Ereğli, Cihanbeyli, Kulu, Akşehir, Sarayönü, Beyşehir, Seydişehir, Taşkent, Ermenek, Çumra, Akören, Karapınar, Bozkır, Yunak ve  Ermenek’te yapıldı.
 
Proje Hazırlama Eğitimlerinde katılımcılara, Mali Destek Programlarının genel ve özel amaçları hakkında bilgiler verilerek bu amaçlar çerçevesinde proje hazırlama metodları, uygulamalı olarak anlatıldı.
MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman Proje Hazırlama Eğitimlerine gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını ifade ederek “MEVKA’nın temel amaçlarından birisi, açıkladığı ve açıklayacağı Mali Destek Programlarıyla Konya ve Karaman’da proje kültürünü yerleştirmektir. Proje hazırlama eğitimlerine gösterilen yoğun ilgi, bölgemizin kalkınmaya dönük azmini ortaya koyuyor.” dedi
 
Eğitim toplantılarından sonraki süreç hakkında bilgi veren Akman, “Proje başvuru süresi 29-30 Mart tarihlerinde bitecek olan Mali Destek Programlarımızda, bölge halkının gelir düzeyi, yaşam kalitesi ve refah seviyesinin yükselmesi genel amacına hizmet eden projeler değerlendirilecek ve uygun görülen projelere mali destek sağlanacak. Küçük Ölçekli Altyapı ve Kırsal Kalkınma mali destek programlarında desteklerden yararlanabilecek tüm kurum ve kuruluşlardan, son başvuru tarihine kadar çok sayıda proje hazırlayarak Konya ve Karaman’da proje rekoru kırmasını bekliyor ve arzu ediyoruz.” diye konuştu.

Galeri