Haberler

COVID-19 İLE MÜCADELEDE KULLANILAN TEMASSIZ ATEŞ ÖLÇER MEVKA DESTEĞİ İLE ÜRETİLECEK
21 Mayıs 2020

COVID-19 İLE MÜCADELEDE KULLANILAN TEMASSIZ ATEŞ ÖLÇER MEVKA DESTEĞİ İLE ÜRETİLECEK

SİMKON İletişim İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi tarafından, Mevlana Kalkınma Ajansı “COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında sunulan “Temassız Ateş Ölçer Üretimi Projesi” destek almaya hak kazandı. Proje sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancı ve SİMKON İletişim İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi Yetkilisi Mahmut Esat Yıldırım tarafından imzalandı.

PERSONEL ALIM İLANI
18 Mayıs 2020

PERSONEL ALIM İLANI

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Hizmetlerine İlişkin Kanun, Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği ve 4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 200 üncü maddesine göre yapılacak yarışma sınavı ile “1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman Personel, 1 (bir) Hukuk Müşaviri Olarak Görevlendirilecek Uzman Personel ve 1 (bir) Destek Personeli” istihdam edilecektir.

COVID-19 İLE MÜCADELE VE ÜRETİM MEVKA DESTEĞİ İLE SÜRECEK
14 Mayıs 2020

COVID-19 İLE MÜCADELE VE ÜRETİM MEVKA DESTEĞİ İLE SÜRECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından, ülkemizin COVID-19 salgını ile mücadelesine ve salgının yayılımının en aza indirilerek kontrol altına alınmasına katkı sağlamak, salgının olumsuz sosyoekonomik etkilerinin hafifletilmesine destek vermek amacıyla ilan edilen “COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında destek almaya hak kazanan projeler belli oldu.

MEVKA-THY İŞBİRLİĞİYLE GİRİŞİMCİLERİMİZ “INVESTONBOARD” PLATFORMUNDA YER ALDI
14 Mayıs 2020

MEVKA-THY İŞBİRLİĞİYLE GİRİŞİMCİLERİMİZ “INVESTONBOARD” PLATFORMUNDA YER ALDI

Türkiye’nin en büyük havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları’nın (THY) girişimci ve start up firmalara yönelik olarak InvestOnBoard isimli bir platform kurmuştur. InvestOnBoard, Türk Hava Yolları ile uçan yatırımcıların özenle seçilen startup’lara yatırım yapması için önemli bir platformdur.

İHSAN BOSTANCI MEVKA GENEL SEKRETERİ OLARAK ATANDI
27 Nisan 2020

İHSAN BOSTANCI MEVKA GENEL SEKRETERİ OLARAK ATANDI

MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman’ın Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne akademisyen olarak geçmesinin ardından Destek Hizmetleri Birim Başkanı Savaş Ülger tarafından vekâleten yürütülen Genel Sekreterlik görevine, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nda 2015 yılından bu yana Başkanlık görevini yürüten İhsan Bostancı atandı.

2020 COVID-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PROGRAMI  KAPSAMINDA PROJE HAZIRLAYAN YARARLANICILARA DUYURU
09 Nisan 2020

2020 COVID-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PROGRAMI KAPSAMINDA PROJE HAZIRLAYAN YARARLANICILARA DUYURU

Ajansımız, ülkemizin salgınla mücadelesine katkı vermeyi; salgının yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması hedeflemek üzere “COVİD-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PRORAMI” kapsamında ‘hızlandırılmış’ bir hibe desteği programına çıkmıştır.

MEVKA’DAN COVID-19 İLE MÜCADELEYE 15 MİLYON TL DESTEK
01 Nisan 2020

MEVKA’DAN COVID-19 İLE MÜCADELEYE 15 MİLYON TL DESTEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda TR 52 Karaman-Konya Bölgesi’ndeki KOBİ’lere, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak uyguladığı mali ve teknik destek programları ile bugüne kadar bölgede eş finansmanlar ile birlikte 350 Milyon TL’lik bir yatırımı harekete geçiren Mevlana Kalkınma Ajansı, ülkemizin COVID-19 salgını ile mücadelesine ve salgının yayılımının en aza indirilerek kontrol altına alınmasına katkı sağlamak, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunmasına ve salgının olumsuz sosyoekonomik etkilerinin hafifletilmesine destek vermek amacıyla “COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı” ilan etti.

“KORONAVİRÜSLE EKONOMİK MÜCADELEDE DEVLET DESTEKLERİNDEN FAYDALANIN”
29 Mart 2020

“KORONAVİRÜSLE EKONOMİK MÜCADELEDE DEVLET DESTEKLERİNDEN FAYDALANIN”

Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm Dünya’ya yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak belirlenen yeni tip koronavirüsün (COVID-19) sosyal alandaki etkilerinin azaltılmasının yanı sıra ekonomik alanda da etkisinin azaltılmasına yönelik olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketine iş dünyasından destekler gelmeye devam ederken, konuyla ilgili bir değerlendirme de Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger’den geldi.

CORONAVİRÜS (COVID-19) İÇİN 3 BOYUTLU YAZICI AĞI KATILIMI
20 Mart 2020

CORONAVİRÜS (COVID-19) İÇİN 3 BOYUTLU YAZICI AĞI KATILIMI

Teknolojinin gelişmesi ve 3 Boyutlu yazıcıların herkes erişilebilir olması ile küçük çaplı üretimin yapıldığı alanlarda dengeler biraz değişti. İnsanlar artık bağımsız olarak kendi başlarına istedikleri ürünleri tasarlayıp çıktı alabiliyorlar. Bu durum tekil bir çabadan herkesin etkilendiği Covid19 salgını ile mücadele kapsamında toplumsal bir dayanışmaya dönüşmüş durumda.

GELECEĞİN SINIFLARI MEVKA DESTEĞİ İLE OLUŞTURULACAK
18 Mart 2020

GELECEĞİN SINIFLARI MEVKA DESTEĞİ İLE OLUŞTURULACAK

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Mevlana Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 6. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında sunulan “Meram, Geleceğin Sınıflarını Oluşturuyor” projesi destek almaya hak kazandı. Proje sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger ve Meram - Fevzi Çakmak Ortaokulu Müdürü Cemil Çetinkaya tarafından imzalandı.

MEVKA’DAN 3 BOYUTLU YAZICI TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ’NE DESTEK
16 Mart 2020

MEVKA’DAN 3 BOYUTLU YAZICI TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ’NE DESTEK

Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi tarafından, Mevlana Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 6. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında sunulan “Mesleki Eğitimde Geleceğin Teknolojisi 3 Boyutlu Yazıcı Teknolojileri ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Projesi” destek almaya hak kazandı. Proje sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger ve Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Vahit Gedik tarafından imzalandı.

79