Haberler

İSTİHDAM YARATMA ODAKLI KOOPERATİF HİBE PROGRAMI

MENU
Okunma : 203 Tarih : 22 Ocak 2022
İSTİHDAM YARATMA ODAKLI KOOPERATİF HİBE PROGRAMI

İSTİHDAM YARATMA ODAKLI KOOPERATİF HİBE PROGRAMI

 

Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında, İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı çağrısına çıkılmıştır.

Program kapsamında Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Mersin’de kayıtlı, güçlü, gelecek vaat eden kooperatiflerin ve kooperatif birliklerinin büyümeleri ve böylece geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve ev sahibi topluluklar için sürdürülebilir istihdam yaratabilmeleri adına toplam 2 milyon Avro hibe verilmesi planlanmaktadır. Proje başına hibelerin asgari tutarı 40,000 Avro ve azami tutarı 300,000 Avro’dur.

İlgili kooperatifler ve kooperatif birlikleri “İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı’ na 14 Mart 2022 tarihine kadar proje başvurularını yapabileceklerdir.

Konya için gerçekleşecek olan toplantı 28 Ocak 2022 tarihinde saat 14:00 – 15:30 arasında aşağıdaki bağlantıdan kayıt olabileceğiniz oturumda gerçekleşecektir.

https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_M5fM3s9GScmCIy48VsDdfg

İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı`nın ayrıntılarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://enhancerproject.com/istihdam-yaratma-odakli-kooperatif-hibe-programi-.html

Başvurular için lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz:

https://in-tendhost.co.uk/icmpd/aspx/Tenders/Appraisal (Turkey ENHANCER -Cooperatives Support Grant Scheme for Job Creation - 1. Call for Proposals)

Hibe programına yönelik sorularınızı 1 Mart 2022 tarihine kadar grants@icmpd.org adresine iletebilirsiniz.